Merkür Koç burcunda: Hızlı düşün hızlı harekete geç!

0


17 Nisan itibari ile her türlü yazışma simgeleyen Merkür artık Koç burcuna geçiş meydana getirecek. Merkür Koç burcunda 6 Mayıs’a kadar gezi edecek. Ilk olarak süratli düşünüp süratli aksiyon almanızı gerektirecek koşullarla karşılaşabilirsiniz. İşte ayrıntılar…

17 Nisan itibari ile her türlü yazışma simgeleyen Merkür artık Balık burcunda çıkıp Koç burcuna geçiş meydana getirecek. Merkür Koç burcunda 6 Mayıs’a kadar gezi edecek. Bu da aslen bizim fikir şeklimizin, konuşmamızın, karar mekanizmamızın, merak edeceğimiz şeylerin, okuyup data sahibi olacağımız konuların birazcık daha KOÇ sembolizmi ile çalışacağına işaret etmektedir. Peki bu ne demek, şimdi bunu açalım birazcık…

Merkür Koç burcuna geçmiş olduğu anda Merkür’ün temsil etmiş olduğu bir oldukça mevzuda atmosferde hız hakim olur. Ilk olarak süratli düşünüp süratli aksiyon almamızı gerektirecek koşullarla karşılaşırız. Karar alırken, fikirlerimizi ifade derken adeta arkamızdan sanki biri koşturuyormuşçasına süratli davranırız. Ya da düşünce ve fikir ifade ederken sanki çevremizdeki öteki insanlarla adeta yarışır bir hale geliriz. Meydan okumak, kendi düşüncelerimizi başkalarına kabul ettirmek, dinletmek mevzusunda adeta meydan okuruz. Merkür’ün Koç burcunda olduğu bu dönem objektif olmamız ne yazık ki birazcık zor olsa gerek. Aslına bakarsan hız mevzusu hakim olduğundan bir mevzu hakkında karar verirken objektif olup olmadığını sorgulamak için bir durup düşünecek kadar bile sakin olmayız. Pek doğal bu hız hali bizim konuşma şeklimize, ellerimizi kollarımızı kullanma şeklimize de yansıyacaktır. Kriz anlarında bu aslen mükemmel bir şey, derhal aksiyon alabilmek, netice odaklı olmak fakat pek doğal bu ister istemez başkalarının düşünce ve düşüncelerini dinlemeye de tahammülümüzün olmadığına işaret eder ve ister istemez birazcık bencilce davranırız.

Yeni fikirler yaratmak, fikirler mevzusunda öncü olmak, yeni bir şeyler öğrenmek, yeni düşünceler keşfetmek için mükemmel bir süreçtir. Fakat Koç burcunun maymun iştahlı hali devreye girmiş olduğu anda düşüncelerde, yeni öğrenmeye başlanan her mevzuda istikrarı yakalamak birazcık zorlaşabilir. Süratli bir halde alacağımızı alıp derhal yeni bir şeyler öğrenmeye istekli olabiliriz. Kucak kucak fikirsel anlamda tartışacağımız, hatta ara sıra kim bilir kavga eder benzer biçimde konuşacağımız bir süre dilimi içine girdik. Bu dönem o şekilde detaylı planların ve stratejilerin zamanı değildir. Kelimelerimizi seçerken pek de özenli davranmayabilir, kullanacağımız kelimeler kaba ve sert olabilir. Bu yüzden bilincinde olmadan ya kucak dolusu pot kırabiliriz ya da çevremizdeki insanların kalbini kırabiliriz. Bu dönem birazcık sakin olmak, acil kararlardan ilkin derin nefesler almak üstüne birkaç saat düşünmek iyi gelecektir. Açık sözlü olmakla patavatsız olmayı karıştırmamak gerek!

Bu dönem hayatımızda daha kolay riskli ve cesurca kararlar alabileceğiz. İletişimde önder özelliklerimizi rahatça ortaya koyabilecek yeri vardığında bir grubun sözcülüğünü ve liderliğini alabileceğiz. Fakat dışarıdan gelen tavsiye ve ikazları pek de dikkate almayacağız. İletişimde başkalarını münakaşaya tahrik eden kelimeler kullanmaktan da kaçınmakta yarar var. Hız ve adrenalin içeren mevzuları okumak ve araştırmak daha oldukça hoşumuza gidebilir. Yeni buluşlar, yeni icatlar, yeni fikirler de ortaya çıkabilir. Okuduğumuz kitapları oldukça daha süratli bir halde bitirebiliriz. Dövüş sanatları, savaşlar, patlayıcılar, yangınlar, kazalar, ilk yardım, çocuklarla ilgili mevzular daha oldukça ilgimizi çekebilir. Pek doğal siyasal atmosferinde oldukça gerileceği zamanlardır. Siyasilerinde ağızlarından çıkacak olana bu dönem oldukça dikkat etmeleri gerekiyor.

Sevgiler…
Dinçer Güner

İLGİLİ HABERTerazi burcunda mavi DolunayTerazi burcunda mavi Dolunay

 CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here