Mersinliler tepkili: ‘Çevre Günü’nde caretta caretta’ların üreme alanında müzik festivali yapacaklar’

0


Caretta caretta’ların ve yeşil deniz kaplumbağalarının üreme alanı olan 100. Yıl Tabiat Parkı’nda yapılacak olan konserler dizisi kamuoyunda tepkiyle karşılandı.

Rota Mersin’den Serkan Kılınç’ın haberine göre, bir süre önce sahil düzenlemesi için  iş makinelerinin girdiği 100. Yıl Tabiat Parkı’nda, 5 – 6 ve 7 Haziran tarihlerinde ünlü isimlerin katılacağı Mersin Pop Fest adında bir organizasyon düzenlenecek. Bu organizasyona ilk tepki ise Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’dan geldi. Tarhan, caretta caretta’ların ve yeşil deniz kaplumbağalarının üreme alanı olan bu tabiat parkında konser düzenlemenin bir doğa cinayeti olduğuna dikkat çekerek, bu etkinliğin 5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne denk gelmesinin de manidar olduğunu söyledi.

Kepçelerin çalıştığı ve  doğal hayatın yok edildiği 100. Yıl Tabiat Parkı’nda düzenlenecek olan konsere önümüzdeki günlerde çevre örgütlerinin de müdahalesinin söz konusu olabileceği öğrenildi.

Konsere Muraz Boz, Aleyna Tiki, Hande Yener, Demet Akalın, Fettah Can gibi ünlü isimlerin katılacağı, ihaleyi alan firmanın bu büyük organizasyondan da ciddi bir gelir elde etmek istediği öne sürüldü.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here