Minik müzisyenler İzmir’i gururlandırdı

0


Bu yıl İtalya’nın Barletta kentinde ikincisi meydana gelen ve değişik ülkelerden toplam 150 kişinin katılmış olduğu Internasyonal Apulia Metropolitan Müzik Yarışması’nda, İzmir’in küçük müzisyenleri gurur deposu oldu.

Yaşar Üniversitesi Devamlı Eğitim Merkezi (YÜSEM) Müzik Akademisi piyano öğrencileri Nisan Öksüz, Rüya Aydın ve İrfan Karakılıç müzikte İzmir’in göğsünü kabartan bir başarıya imza attı. Öksüz, Aydın ve Karakılıç, İtalya’da gerçekleşen Internasyonal Apulia Metropolitan Müzik Yarışması’nda, kendi kategorilerinde birincilik ödülü alarak Türkiye’yi gururla temsil etti.

Öğrenciler pop, caz, vokal, keman ve piyano alanlarında yarıştı. Piyano eğitimlerini YÜSEM Müzik Akademisinde, Yaşar Üniversitesi Müzik Kısmı Öğretim Görevlisi Dr. Payam Gül Susanni ile sürdüren Nisan Öksüz, Rüya Aydın ve İrfan Karakılıç da piyano alanında kendi yaş gruplarında yarışmaya katıldı. Geçtiğimiz hafta sonu meydana getirilen ve iki gün devam eden yarışmada, İrfan Karakılıç B kategorisi 7-9 yaşta birinci olurken müzikalite alanında da hususi jüri ödülü aldı. Nisan Öksüz C kategorisi 9-11 yaş grubunda, Rüya Aydın da E kategorisi 14-16 yaş grubunda birinci olarak İzmir’e gurur veren başarılara imza attı.

İzmir’e birincilik ödülleriyle dönmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını belirten Dr. Payam Gül Susanni, bu tip internasyonal organizasyonların yalnız ustalaşmış olarak değil bununla birlikte kültürel olarak da küçüklere değişik bir vizyon sağladığını belirtti. Susanni, YÜSEM Müzik Akademisi öğrencilerinin daha ilkin de birçok ulusal ve internasyonal başarıya imza attığını hatırlattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here