Ana SayfaKültür SanatMüzikMurat Karahan, Verona Opera...

Murat Karahan, Verona Opera Festivali’nde yeniden başrolde

Devlet Opera ve Balesi (DOB) Genel Müdürü, tenor Murat Karahan, bu yıl 100’üncü yılını kutlayan Verona Opera Festivali’nde “Carmen”, “Tosca”, “Il Trovatore” ve “Aida” operalarında başrolleri seslendirecek.

Festival, 21 Haziran-7 Eylül tarihlerinde, M.S. 1 yüzyılda Roma İmparatorluğu tarafından Verona’nın Piazza Bra meydanında inşa edilen, dünyanın en eski ve en iyi korunmuş amfi tiyatrolarından Arena di Verona’da düzenlenecek. Arena di Verona, bugüne kadar Mozart’tan ünlü soprano Maria Callas’a, İspanyol tenor Plácido Domingo’dan İtalyan tenor Luciano Pavarotti’ye pek çok önemli sanatçıyı ağırladı.

AA‘dan aktarılan haberlere göre, dünyanın en eski açık hava opera festivali olma niteliğini taşıyan festivalde Karahan, ilk performansını Gianfranco de Bosio’nun sahneye koyduğu “Aida” operasındaki Radames’i seslendirerek gerçekleştirdi. “Aida” ile 27 Haziran ile 5-9-12 Temmuz tarihlerinde tekrar sahnelenecek.

Karahan’ın, İtalyan rejisör Franco Zeffirelli’nin prodüksiyonu “Il Trovatore” operasındaki “Manrico” rolüne hayat vereceği performansı 20 ve 26 Temmuz’da sanatseverlerle buluşacak.

İspanyol rejisör Hugo de Ana’nın sahneye koyduğu “Carmen” operasında Don Jose’yi seslendirdiği performansı 2-24-27 Ağustos ile 4 Eylül’de; yine Hugo de Ana’nın sahneye koyduğu “Tosca” operasındaki Cavaradossi karakteri ile sahnede olacağı performansı ise 29 Ağustos ve 6 Eylül’de dinlenebilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10,053BeğenenlerBeğen
244TakipçilerTakip Et
1,038TakipçilerTakip Et

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

SİYAD’ın seçimiyle 100 yılın en iyi 10 filmi

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) 47. SİYAD Ödülleri 11 Mart'ta düzenlediği törenle...

Dünyanın En Güzel Gölleri

Presshaber.com olarak sizler için dünyanın en güzel göllerini listeledik. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26.  27.

Türkiye’den 26 fotoğrafla “Zamanın Durduğu An”

Boyner Mağazaları ve Ant Yayıncılık'ın düzenlediği Boyner 9. Ulusal Fotoğraf Yarışması...

Başını alıp gitmek isteyenlere 12 ülke ve kabul şartları

Usta şair Özdemir Asaf bir şiirinde şöyle diyor: "Kolay mıdır bir...

Tartışı-Yorum

Kerbelâ’ya Giderken İmam Hüseyin’e Veda

Muharrem ayının 10.  Gününde (10 Ekim 680) şafakla birlikte saldırı başladı. Bir tarafta 5 bine yakın Halife Yezid’in ordusu, diğer tarafta 72 savaşçı. Adil olmayan, eşit şartlarda gerçekleşmeyen bir...

Taraflı insan, taraflı medya

“Her insan kendi içerisinde ayrı birer kainattır”, yazıp-konuştuğu şeyleri kendi fikir dünyasının renkleriyle boyar. Aristo’nun bu felsefik söylemini, laboratuvar çıktıları ile vermenin daha anlaşılır ve kalıcı olacağı kanaatindeyim. Son...

Bir seçim klasiğine “Ünlemsel Merhabalar”

Tartışı-Yorum / Nihat Duru Seçimi seçim şarkısı ve bolca benzin israfı sanıp iğrenç şarkılarını baslı hoparlörlerle milletin kulaklarına dayayan iyi gün dostu siyasetçilerimize merhaba! ‘Çalıyor ama çalışıyor da’ diyecek kadar zihniyeti...