Murat Karahan, Verona Opera Festivali’nde yeniden başrolde

0


Devlet Opera ve Balesi (DOB) Genel Müdürü, tenor Murat Karahan, bu yıl 100’üncü yılını kutlayan Verona Opera Festivali’nde “Carmen”, “Tosca”, “Il Trovatore” ve “Aida” operalarında başrolleri seslendirecek.

Festival, 21 Haziran-7 Eylül tarihlerinde, M.S. 1 yüzyılda Roma İmparatorluğu tarafından Verona’nın Piazza Bra meydanında inşa edilen, dünyanın en eski ve en iyi korunmuş amfi tiyatrolarından Arena di Verona’da düzenlenecek. Arena di Verona, bugüne kadar Mozart’tan ünlü soprano Maria Callas’a, İspanyol tenor Plácido Domingo’dan İtalyan tenor Luciano Pavarotti’ye pek çok önemli sanatçıyı ağırladı.

AA‘dan aktarılan haberlere göre, dünyanın en eski açık hava opera festivali olma niteliğini taşıyan festivalde Karahan, ilk performansını Gianfranco de Bosio’nun sahneye koyduğu “Aida” operasındaki Radames’i seslendirerek gerçekleştirdi. “Aida” ile 27 Haziran ile 5-9-12 Temmuz tarihlerinde tekrar sahnelenecek.

Karahan’ın, İtalyan rejisör Franco Zeffirelli’nin prodüksiyonu “Il Trovatore” operasındaki “Manrico” rolüne hayat vereceği performansı 20 ve 26 Temmuz’da sanatseverlerle buluşacak.

İspanyol rejisör Hugo de Ana’nın sahneye koyduğu “Carmen” operasında Don Jose’yi seslendirdiği performansı 2-24-27 Ağustos ile 4 Eylül’de; yine Hugo de Ana’nın sahneye koyduğu “Tosca” operasındaki Cavaradossi karakteri ile sahnede olacağı performansı ise 29 Ağustos ve 6 Eylül’de dinlenebilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here