Ana SayfaKültür SanatMüzikMüzik yazarı Mark Barton...

Müzik yazarı Mark Barton anısına derleme albüm

Edinburgh merkezli plak şirketi Bearsuit Records, geçen ay hayatını kaybeden müzik yazarı Mark Barton anısına hazırlanan derleme albümü Bandcamp üzerinden yayımladı.

Mark Barton’ı geçen ay akciğer kanseriyle olan mücadelesini kaybetmişti. The Sunday Experience adında bir blog yazan Barton, God Is In The TV gibi İngiliz bağımsız müzik ve müzik kültürü internet sitelerine yaptığı katkılarla sektörde kendine has bir yer edinmişti.

Hiapop yazarlarından Paul Scott-Bates, Mark Barton’ı tanımlarken Mark’ın keşfedilmemiş birçok grubun gün yüzüne çıkmasını sağladığını söyledi ve ekledi: “Uluslararası birçok sanatçı ve grup Mark’ın yazılarında cesaret buldu ve desteklendi” Scott-Bates bu albümü Mark’ın bütün yaptıklarına ufak da olsa bir teşekkür olarak yorumluyor.

Albüme katkı sağlayan müzisyen ve gruplar da şöyle: The Lovely Eggs, Schizo Fun Addict, Bigflower, Kiran Leonard, Moon Duo, JD Meatyard, Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs, Wizards Tell Lies, Godflesh, John 3:16, Needle Into A Bug, Harold Nono, Yellow 6, Isan, FortDax, The Bordellos, Polypores ve Rothko.

Bu isimlerin çeşitli albümlerinde yer alan şarkılarından oluşan derleme de “Mark Barton’s ‘The Sunday Experience” adını taşıyor. An itibariyle Bandcamp’ten dinlenebilecek albüm, 27 Mart’ta genişletilmiş versiyonuyla CD olarak da satışa sunulacak. Tüm geliri de kanserle mücadele derneği olan Macmillan Cancer Support’a gidecek.

Bearsuit Records’ın Bandcamp sayfasında yayımlanan albümle birlikte, Mark Barton’ın derlemedeki şarkılar için kendi blogu The Sunday Experience’ta yazdığı tanıtım ve değerlendirme yazıları da derlenmiş.

Barton’ın 2013 Şubat’tan itibaren düzenli olarak yazılarını paylaştığı bloguna şuradan ulaşılabilir.

 

Kaynak: Bantmag. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10,053BeğenenlerBeğen
244TakipçilerTakip Et
1,038TakipçilerTakip Et

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Trabzonda Gezilecek Tarihi Yerler

1. SÜMELA MANASTIRI Trabzon’un Maçka ilçesinde yer alan Sümela Manastırı’nın tam...

Andrei Tarkovsky seçimiyle izlemeniz gereken 10 film

Rus sinemasının dünyaya açılan yüzü Andrey Tarkovski, filmleriyle kendinden sonraki birçok yönetmeni...

10. İşçi Filmleri Festivali ‘İşimiz Gücümüz Yaşamak’ sloganıyla İstanbul, Ankara ve İzmir’de başlıyor!

Bu yıl 10.'su düzenlenen Uluslararası İşçi Filmleri Festivali (İFF), İstanbul, Ankara...

Tahtadan yapılmış 53 harika ötesi sanat eseri

Çok ilginç denilebilecek yeni bir listeyle karşınızdayız. Bu listede ağaçlardan yapılmış...

Tartışı-Yorum

Nasıl Daha Fazla Satış Yaparsınız?

Meslektaşlarınızın çoğu kendilerinin satış işinde olduklarından habersizdir ve sadece bunu anlamanız bile sizi onlardan kilometrelerce öne geçirir. Nasıl Daha Fazla Satış Yaparsınız? Satış bir meslekten fazlasıdır; o bir yaşam tarzıdır. Zig...

Cumartesi Anneleri: Gözaltındaki kayıpların hikayesi

Kadir Gürhan “Kayıplar” ve “yargısız infazlar” denilince akla ilk gelen Latin Amerika ülkeleridir. Bu ülkelerde askeri cunta yönetimleri “gözaltında kayıplar” ve “yargısız infazlarla” kendisine muhalif olan tüm kesimlere karşı bir...

Fikirsiz fikir sahipleri

Mehmet Uzun* - Tartışı-Yorum “Ustalık” dönemiyle kendini belli eden otokratik yönetimin neşter vurduğu sahalardan biride hiç şüpehiz akademi olmuştur. Ülkemiz üniversitelerinde öteden beri endişe verici düzeyde olan bilimsel kaygı yerini...