Ne izlesek: Üç film önerisi

0


[email protected]

Bu hafta gösterime giren filmlerden seçtik.

Aladdin

Aladdin; cesaretli ve kesin Prenses Yasemin ve kim bilir onların geleceğinin anahtarı olan sempatik ‘cin’in coşku verici ve herkesçe malum meşhur öyküsünü konu alıyor. Aladdin filmini yönetmenliğini, düşsel liman şehri Agrabah’ı süratli aksiyon kabiliyetiyle geliştiren meşhur yönetmen Guy Ritchie yapmış oldu. Senaristliği John August ve Ritchie tarafınca yazılan film Disney Stüdyoları’nın dünyaca meşhur Aladdin hikayesine dayanıyor. Filmimizde Will Smith, Mena Massoud, Naomi Scott ve Marwan Kenzari başrolleri paylaşıyor.


Karanlık Nalet

Ufak bir kasabanın derhal haricinde ‘şeytanın ini’ isminde, içine giren asla kimsenin sağ çıkamadığı ormanlık bir bölge vardır. Katledilen genç bir kızın ruhu bu ormanda dolaşıp avlanmakta ve ormana girmeye cesaret eden herkesi vahşice öldürmektedir. Geçmişi karanlık bir insanın buraya yolunun düşmesiyle, işkence görmüş iki ruhun garip bir ortaklığına sebep veren vakalar zinciri adım atar.

Justin P. Lange’ın yönettiği filmimizde Nadia Alexander, Toby Nichols, Karl Markovics ve Sarah Murphy Dyson yer ediniyor. 

Sınır

Film, iki parlak adı, ‘Shelley’ ile tanınan yönetmen Ali Abbasi ve filmin uyarlandığı örneksiz roman ‘Gir Kanıma’nın (Let The Right One In) yazarı John Ajvide Lindqvist’i bir araya getiriyor. Şüphelendiği, kendi kadar garip bir adamı saplantılı bir takıntı haline getiren ‘Tina’ adlı sınır polisinin sonunda kendi varlığını bile sorgulayacağı bir ekip sırları öğrenişini özetleyen film, doğaüstü ve kara film öğelerini zekice harmanlıyor.

Filmin başrollerini Eva Melander, Eero Milonoff, Jörgen Thorsson ve Ann Petren paylaşıyor. CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here