15.7 C
İstanbul
Pazar, Kasım 28, 2021

Ne okusak: Üç kitap önerisi

[ad_1]

[email protected]

Kitap raflarının karşısına geçip “Ne okusam?” diye düşünmek gündelik yaşamın karmaşasından ve hızından kaçmak için yerinde ve keyif veren bir etkinlik. Fakat kitapların çeşitliliği karşısında kararsız kalmamak elde değil. Kabul etmek lazım: Bir kitapta karar kılmak zor iş!

Diken bu hafta üç kitaba dikkatinizi çekiyor. Karar sizin. Şimdiden iyi okumalar.

‘Bir Dava’

Günümüz Türk edebiyatının en yetkin kalemlerinden Ayhan Geçgin’in beşinci kitabı ‘Bir Dava’, hem bir davanın ardında koşanları hem de hakkında dava açılanları mevzu ediyor. 

Türkiye’nin siyasal panoramasını insan hikayesi üstünden, derinlikli şekilde işleyen Geçgin’in romanı hem ağır baskı altında yaşamak ve kaçış arasındaki ikilem halini hem de insan iradesinin kuvvetli ve kırılgan yanlarını konu alıyor.

‘Bayanlar Ormanı’

‘Bayanlar Ormanı’, umutsuzluğun naturel nebat örtüsüne dönüştüğü bir ülkede, Meksika kırsalında yaşam mücadelesi veren hanımefendilerin sesine ses veriyor. 

Kadınlığın karanlık gölgeler içinde saklanmak zorunda kalan fakat her şeye karşın ışıldayan renklerini resmederken, anneler ile kızları arasındaki birlikteliğin en mahrem köşelerini yansıtıyor.

‘Ötekilerin Kökeni’

Nobel Ödüllü yazar Toni Morrison, ‘Ötekilerin Kökeni’nde on dokuzuncu yüzyılda kaleme alınmış tıp makalelerinden, köle ve efendilerin günlüklerine, sonrasında da köleliği romantize eden, ayrımcılığı araçsallaştıran, yabancı olmanın ve yabancıya dönüşmenin değişik taraflarını vurgulayan yazınsal eserlere kadar oldukca geniş bir yelpazede geziniyor.[ad_2]

Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlantıda Kal

10,177BeğenenlerBeğen
1,076TakipçilerTakip Et
276AboneAbone Ol

Popüler Listeler