escort kuşadası

26.7 C
İstanbul
Salı, Ağustos 3, 2021

Nejat İşler OT’ye konuştu!
Nejat İşler, kadınlar ve aşk hakkında söylediği iddia edilen ve sosyal paylaşım sitelerinde dolaşan sözlerle ilgili OT dergisine konuştu.

 

‘Meyhaneler evim’

– Benim için ev; ilkel insan için mağara ne ifade ediyorsa, o… Hatta o bile değil; benim evim çocukluğum, sevgilim, dostlarım, kitaplar, müzik, sinema, tiyatro… Fenerbahçe evim, meyhaneler evim… Dünyanın bir yerindeki vicdanlı birisi de evim.

‘Kadınları anlamayı değil sevmeyi seçtim’

-Geçenlerde gazeteci bir arkadaşım aradı. İnternette benim adıma bazı özlü sözler dolaşıyormuş. Özellikle de kadınlarla ilgili… ‘Sana mı ait?’ diye sordu. Kadınlarla ilgili ahkam kesecek biri değilim. Yaşadıklarımla ilgili bir şeyler paylaşabilirim, onu da arkadaşlarımla… Shakespeare’in güzel bir lafı varmış; zamanında çok güzel şeyler paylaştığım bir kadın söyledi: ‘Kadınları ya anlayın, ya sevin; ikisini birden denemeyin.’ Ben sevmeyi tercih ettim hep. Anlamayı deneseydim, nafile bir projeyi yürütürken ölen zavallı bir bilim adamı olurdum.

‘Kan ve soğukluk’

– Yıllar evvel Kaş’ta, bir kız arkadaşımla gece gece motosikletle geziyorduk. Devrildik bir süre sonra. Bende türlü dikişli yaralar, onda ameliyatlık bir kol yarası… Kan içindeyiz yani… Herhalde şoktan, kalktım bir sigara yaktım. Bu sırada bize doğru tıpır tıpır bir ses geliyor; sesin geldiği yöne bakıyorum, bir şey görmüyorum. Bu arada kız arkadaşım seslendi; “Nejat, beni kaldırmayacak mısın?” diye. Gittim kaldırdım ama aklım hâlâ seste. Kız kalktı, havaya baktı ve “Yağmur!” dedi. Bir bulut bizi ıslattı ve gitti. Ortamda korku filmlerini aratmayacak kadar kan ve soğukkanlılık vardı. Bana döndü; “Bu anı güzel hatırlarsan, güzel anlatacaksın” dedi.

‘Kış, soba, çay ve yangın’

“Bir kış günü Eyüp’teki evde ders çalışıyorum. Dayadım odunu sobaya, gürül gürül yanıyor. Sobanın üstünde çay, arka arkaya içiyorum. Sonra itfaiye geldi. Camı açtım, itfaiye eri “Sizin ev mi yanıyor?” dedi, “Yooo” dedim. Komşumuz Mürvet Hala çıkıp “Şuna bak, evi yanıyor, o durmuş çay içiyor” dedi. Meğer odunları sobaya cehennem zebanisi gibi attığım için baca tutuşmuş. Onlarca adam içeri girip bacayı söndürdü.”


Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlantıda Kal

10,177BeğenenlerBeğen
1,082TakipçilerTakip Et
276AboneAbone Ol

Popüler Listeler