3.1 C
İstanbul
Pazartesi, Mart 1, 2021

Neotürkiye’nin panzehiri hafızadır!
Gündemin hızla değiştiği ve yaşananların kolayca unutulduğu bir dönemde gazeteci Mustafa Hoş yeni kitabı BigBoss’la Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın bilinmeyen ve bilindiği halde unutulan, unutturulmak istenen yönlerini ele alıyor ve okuru hafıza tazelemeye itiyor.

 

Mustafa Hoş BigBoss’ta Erdoğan’ın resmi tarihindeki çelişkileri vurgularken bir taraftan da Erdoğan’ın hayatındaki bugün hatırlanması pek de istenmeyen olayları tekrar gündeme getiriyor. Erdoğan’ın mal varlığındaki hızlı artışa Erdoğan’ın kardeşinin bile inanamamasından AKP’yi iktidara getiren 3 Kasım seçimleri öncesindeki Erdoğan’ın ABD ziyareti gibi pek çok olayı inceleyen Hoş, 17-25 Aralık operasyonlarından önce gün yüzüne çıkan Deniz Feneri ve Ali Dibo gibi yolsuzlukların nasıl kapatıldığını da anlatıyor.
BigBoss kişileriyle ve olaylarıyla tamamen gerçek bir yaşam öyküsü. Gazeteci Mustafa Hoş, belki birçoğunun tanığı olduğumuz ama hafızamızda artık eskisi gibi önemli yer kaplamayan olayları bir kez daha ama daha derli toplu şekilde anlatarak unutturmamak istiyor ve toplumun nasıl bir yanılsama ile karşı karşıya olduğunu gözler önüne seriyor. Yalanın gerçeğin yerini aldığı bir dönemde hatırlamak ve gerçeğe sahip çıkmak Erdoğan’ın karşısındaki en önemli ve aşılması en zor barikat olarak duruyor. Mustafa Hoş’un da dediği gibi Neotürkiyenin (Yeni Türkiye) panzehiri hafızadır…

Yedi başlıkta Erdoğan

Erdoğan’ın yaşamını Küçük Tüccar, Futbolcu İmam, Küçük Erbakan, Reis, Beyefendi, Patron ve BigBoss olarak yedi başlıkta ele alan Mustafa Hoş, kitabında Nabi Avcı’nın Erdoğan için söylediği “iyi oyuncu” sözüne sıkça vurgu yapıyor. Hoş’a göre gerçekte olan bugün kitlelere sunulan Erdoğan portresi birbirinden çok farklı. Bu iddiasını da bizzat Erdoğan’ın onayıyla farklı zamanlarda yazılan kitapları karşılaştırarak savunuyor. Erdoğan’ın efsane şeklinde anlatılan bilezikli kız hikayesi, Fenerbahçe’ye gerçekleşmeyen transferi, cezaevi yaşantısı gibi birçok olayı inceleyen Hoş, bu olayların anlatılışında geçmişten bugüne yaşanan değişimi çarpıcı bir şekilde ortaya koyuyor.

 

Kaynak: evrensel


Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlantıda Kal

10,252BeğenenlerBeğen
1,083TakipçilerTakip Et
276AboneAbone Ol
- Advertisement -

Popüler Listeler