Ana SayfaKültür SanatSinemaNetflix, ilk komedi festivalini...

Netflix, ilk komedi festivalini düzenleyecek

Netflix, ilk komedi festivalini düzenlemeye hazırlanıyor. 27 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında Los Angeles’ta düzenlenecek Netflix Is a Joke Fest’te Dave Chappelle, Amy Schumer, David Letterman, Kevin Hart, Bill Burr gibi başarılı komedyenler sahnede olacak.

FilmLoverss‘ın Collider‘dan aktardığına göre, orijinal içerik alanında yakaladığı büyük başarı sayesinde eğlence sektöründeki en büyük şirketlerden biri hâline gelen Netflix, daha çok milyonlarca kullanıcıya ulaşan dijital platformuyla adından söz ettiriyor olsa da şirket farklı alanlarda da dikkat çekici projelere imza atmaya devam ediyor. New York’un en eski sinema salonlarından biri olan Paris Theater’ı satın alarak sinema dünyasındaki yerini sağlamlaştırma adına önemli bir adım atan, “The Magic Order” ile ilk çizgiromanını çıkaran Netflix, şimdi de ilk komedi festivalini düzenlemeye hazırlanıyor.

Netflix içerikleri söz konusu olduğunda daha çok filmler ve diziler ön plana çıkıyor olsa da stand-up gösterileri ve komedi gösterileri de şirketin içerik seçkisinde oldukça önemli bir yere sahip. Dave Chappelle, Amy Schumer, David Letterman, Kevin Hart, Bill Burr gibi başarılı komedyenlerin stand-up gösterilerini izleyicilerine özel olarak yayınlayan Netflix, son yıllarda komedi dünyasının en önemli destekçilerinden biri hâline gelmiş durumda. Bir dönem komedyenler için HBO’da stand-up gösterilerinin yayımlanması ulaşılabilecek en üst noktalardan biri olarak görülürken, bugün komedi dünyasında odak Netflix’e kaymış durumda. Bu yüzden Netflix’in bu alandaki etkisini daha da büyüterek ilk komedi festivalini düzenliyor olması şirket için yerinde bir hamle olarak görülüyor.

Komedi türündeki içeriklerini Netflix Is a Joke başlığı altında bir araya getiren ve sosyal medyada da tanıtımlarını bu adı taşıyan hesaplardan yapan Netflix, ilk komedi festivali Netflix Is a Joke Fest adını taşıyor. Etkileyici bir kadroyu bir araya getiren festivalde; daha önce Netflix’le çalışan pek çok isim bulunuyor. Dave Chappelle, Amy Schumer, David Letterman, Kevin Hart ve Bill Burr’ün yanı sıra Ali Wong, Jamie Foxx, Jane Fonda, Lily Tomlin, Martin Lawrence, Sebastian Maniscalco da Netflix çatısı altında projelere imza attıktan sonra festivalde yer alacak isimler olarak karşımıza çıkıyor.

Festivalde düzenlenen 11 gösteri daha sonra Netflix’te yayımlanacak

Netflix ve Live Nation ortaklığında hazırlanan festival 27 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında Los Angeles’ta düzenlenecek. Festivalde canlı stand-up gösterilerinin yanı sıra çeşitli özel etkinlikler ve komedyenlerle söyleşiler de yer alacak. Festival kapsamında düzenlenecek bu özel etkinliklerden biri de The Hall olacak. Geleneksel hâle gelecek bir etkinliğin ilki olarak planlanan The Hall’da Dave Chapelle, Chris Rock, Billy Crystal, Whoopi Goldberg, Jerry Seinfeld, Sarah Silverman, Wanda Sykes gibi komedi dünyasının önde gelen isimleri bir araya gelerek George Carlin, Richard Pryor, Joan Rivers ve Robin Williams gibi komedi efsanelerini onurlandıracak. Bu etkinlik daha sonra Netflix’te de yayımlanacak. The Hall için net bir yayın tarihi belirtilmemiş olsa da etkinliğin mayıs ayında Netflix’te izleyici ile buluşacağı açıklandı.

Festival kapsamında düzenlenecek bir diğer dikkat çekici etkinlik de STAND OUT: An LGBTQ+ Celebration olacak. Geçmişte bugüne komedi dünyasında yer alan LGBTİ+ komedyenlerin ön planda olacağı etkinlikte Alan Carr, Hannah Gadsby, Margaret Cho, Rosie O’Donnell, Sandra Bernhard ve Wanda Sykes gibi isimler sahnede bir araya gelecek.

Festival boyunca stand-up ve etkinliklerden klipler Netflix Is a Joke sosyal medya hesaplarından paylaşılırken, festival kapsamında düzenlenecek 11 gösteri mayıs ayında eksiksiz bir şekilde Netflix’te izleyici ile buluşacak. Ancak bu gösterilerin hangi komedyenlere ait olacağı şimdilik belirsizliğini koruyor.

hakkında Netflix ilk komedi festivalini duzenleyecek düzenleyecek

 

10,053BeğenenlerBeğen
244TakipçilerTakip Et
1,038TakipçilerTakip Et

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Alkol Oranı En Yüksek 10 İçki

10. OLMECA TEKİLA Son sırada %38 alkol oranıyla Olmeca Tekila yer alıyor....

7 maddede mutfağınızdaki doğal antibiyotikler

Press Haber - Havaların soğumasıyla birlikte artan grip ve soğuk algınlığından...

46 örnekle yeni trend saç modeli Rainbow

Bir dönem Punkçılar arasında moda olan Rainbow, yani Türkçesi gökkuşağı saç...

Yalnız yaşamak için 10 sebep

Toplum olarak sıcak kanlıyız ve geleneksel aile yapıları günümüzde ne kadar...

Tartışı-Yorum

Türkiye’de katliamlar hangi kültürden besleniyor?

Bugün Kürt illerinde yaşanan katliamlar hangi kültürel gelenekten besleniyor ve yaşananlara sessiz kalan vicdansızlık referanslarını nereden alıyor? Sendika.org yazarı Önder Özdemir, tarihten verdiği birkaç örnekle yaşadığımız güne kadarki katliamlar...

Alevilikte Tenasüh İnancının Kökeni

Tenasüh (reenkarnasyon, metampsikoz), yaygın tabirle insan bedeni öldükten sonra ruhun başka bedene göç etmesi ve hayatını sürdürmesi. Tenasüh inancı insanoğlunun yaşadığı tüm coğrafyalarda kendine bir şekilde yer bulmuş eski...

Evrim Alataş: Nevroz, Nevruz ve Newroz

12 Nisan 2010’da aramızdan ayrılan yazar, gazeteci, eleştirmen, insan hakları savunucusu gibi hak edilmiş birçok sıfatın sahibi Evrim Alataş’ın Mayoz Bölünme Hikayeleri adlı eserinden bir pasajla Newroz bir bakalım.   Evrim...