Ana SayfaHaberlerDünyadanNijerya’da ‘corona’ tespit edilen...

Nijerya’da ‘corona’ tespit edilen kişi THY ile İstanbul aktarmalı uçmuş

[ad_1]

Nijerya’da ‘corona’ tespit edilen ve ülkedeki ilk vaka olan hastanın Türk Hava Yolları’nın İstanbul aktarmalı uçuşuyla ülkesine döndüğü ortaya çıktı.

Fotoğraf: DHA (Arşiv)

Nijerya’da corona virüsü tespit edilen İtalyan vatandaşının Milano kentine yaptığı iş ziyaretinden üç gün önce ülkeye geldiği bildirilmişti.

Virüsünün Afrika’nın nüfusu en yoğun ülkesi Nijerya’nın yaklaşık 20 milyona sahip Lagos şehrinde tespit edilmesi endişe yaratmıştı.

Yetkili Akin Abayomi, ‘corona’ tespit edilen kişinin Milano’dan 24 Şubat’ta geldiğini ve geceyi Lagos’ta havalimanına yakın bir otelde geçirdikten sonra çalıştığı yer olan Ogun bölgesine geçtiğini söyledi.

Hastanın 26 Şubat akşamı çalıştığı şirketin revirinde tedavi edildiği daha sonra revir görevlisinin biyo güvenlik yetkilisini araması üzerine 27 Şubat’ta Lagos’un Yaba bölgesindeki bir karantina tesisine getirildiği bildirildi.

‘Corona’ Nijerya’ya sıçradı

[ad_2]

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

2014 yılının en iyi 57 fotoğrafı

Routers'ın seçimiyle dünyanın en iyi 2014 fotoğrafları. Fotoğrafların arasında iki tane...

En iyi 18 felsefi film!

Sinematopya'nın derlediği en iyi 18 felsefi filmi sizlere sunmak istedik.   1. Rope...

Başkentte sanat eseri gecekondu müze olmayı bekliyor

Ankara'nın Altındağ ilçesinde bir gecekonduda oturan, yüzde 70 engelli olan ressam...

10 madde ile internetin devi Google ve bilinmeyenleri

Teknoloji ve internet devi Google'ı biraz daha yakından tanımaya ne dersiniz?...

Tartışı-Yorum

Fikirsiz fikir sahipleri

Mehmet Uzun* - Tartışı-Yorum “Ustalık” dönemiyle kendini belli eden otokratik yönetimin neşter vurduğu sahalardan biride hiç şüpehiz akademi olmuştur. Ülkemiz üniversitelerinde öteden beri endişe verici düzeyde olan bilimsel kaygı yerini koltuk kaygısına, siyasi ve ideolojik gruplaşmalara bırakmıştır. Değişen zihniyetle, bilimle arasındaki pamuk ipliğini kopartan bilim insanları, otokratik anabilim...

Ümit Kıvanç, ‘Burası sizin vatanınız değil’ denirken Türkler nerede?

Ümit Kıvanç Radikal'de yer alan bugünkü yazısında 'Devletin doğuda yaptığı, kamu düzeni sağlamak değil. Bir sindirme harekâtı, teslim alma operasyonu. 7 Haziran öncesinden beri nereden nereye gelindiğini idrak edebilmeliyiz' ifadelerine yer verdi. Ümit Kıvanç'ın Türkler nerede? başlıklı yazısı şöyle:Hiçbir şey, memleketin bir bölümünde resmen savaş çıkarılmışken toplumun “Türk...

Sınırlar ve rahatça uyunamayan ülkeye dair: Ordu, yeniden…

Levent Ünsaldı Devlet ve milletin yüksek çıkarlarını ait olduğu kurumun çıkarlarıyla eş gören, dolayısıyla bunları yorumlama tekelini de kendisine veren Türk subayı, kışladaki eriyle kurduğu paternalist ilişkisini (“oğlum” ifadesiyle çağrılan er) milletin geneliyle olan ilişkisine de kolayca yansıtabilmiştir. Aktarılan bu hususi ethos (değerler sistemi), subayın tüm yaşamını geçirdiği...