Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Nuri Bilge Ceylan Şanghay Film Festivali’nde Jüri Başkanı olacak

Kültür Sanat 15 Nisan, 12:58'de eklendi


Başarıya ulaşmış yönetmen Nuri Bilge Ceylan, 15 Haziran’da başlamış olacak “Şanghay Internasyonal Film Festivali”nde jüri başkanlığını üstlenecek.

“Bir Zamanlar Anadolu’da”, “Üç Maymun”, “Uzak”, “İklimler” ve “Ahlat Ağacı” filmlerinin ödüllü yönetmeni Nuri Bilge Ceylan, “Şanghay Internasyonal Film Festivali”nde “Golden Goblet Ödülleri”ni veren jüride vazife alacak. Festivalden meydana getirilen açıklamada, Türkiye’nin “ulusal hazinesi” olarak tanımlanan Ceylan’ın bugüne dek 6 filmiyle katılmış olduğu Cannes Film Festivali’nde, En İyi Yönetmen, En İyi Film ve Jüri Ödülü sahibi olduğu kaydedildi.

USTA İSİMLER GÖREV YAPTI

Ceylan’ın yönetmen olarak örneksiz bir film dili bulunduğunun da altı çizilen açıklamada, “Yaşam yolculuğunu derin objektifiyle betimliyor, felsefi düşüncesini tam olarak ifade ediyor ve yaşamın gerçek yüzünü şiirsel kelimelerle ve yazınsal bir anlatımla sessiz bir şekilde gösteriyor” ifadelerine yer verildi.

Bugüne dek Luc Besson, Chen Kaige, Wong Kar-wai, Danny Boyle, John Woo, Jean-Jacques Annaud, Tom Hooper, Gong Li, Andrei Zvyagintsev, Buyruk Kusturica, Cristian Mungiu ve Jiang Wen’in jüri olarak vazife yapmış olduğu festival 24 Haziran’da sona erecek.Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.