Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Obama ‘tropik ormandaki maymun’ gibiymiş!

Dünyadan, Tüm Haberler 27 Aralık, 15:09'de eklendi

Kuzey Kore, Sony Pictures’a düzenlenen siber saldırının ardından Washington’la patlak veren tartışmayı ırkçılığa vardırdı. Ülkenin savunma komisyonundan yapılan açıklamada, ABD’nin ilk siyah başkanı Barack Obama için ‘tropik bir ormandaki bi maymun gibi‘ ifadesi kullanıldı.

 

Senaryosunda lideri Kim Jong-un’un öldürüldüğü ‘Interview’ filminin gösterime girmesini engellemek için Sony Pictures’ı hacklemekle suçlanan Pyonyang, son olarak ülkesdeki dokuz saatlik internet kesintisinden ABD’yi sorumlu tutmuştu.20140506-kuzey-koreKuzey Kore savunma komisyonundan yapılan açıklamada”ABD, geniş fiziksel boyutları ve burnu akan bir çocuk gibi saklambaç oynamanın utancının ihmalkarlığıyla cumhuriyetimizin ana medya kuruluşlarına saldırılar başlattı” ifadeleri kullanlırken, Obama hakkında da şöyle denildi:

‘‘Obama, tıpkı tropik bir ormandaki maymun gibi kelimelerinde ve adımlarında her zaman dikkatsiz davranıyor.”

Açıklamanın devamında, “Obama, kendi topraklarında barış arıyorsa, ABD’nin Kuzey Kore’ye karşı yürüttüğü düşmanca politikanın yarattığı kötülükleri temizlemeli. Sonra hepimiz iyi oluruz” ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.