Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Öğrencileri imza kampanyası başlattı

Haberler, Tüm Haberler 20 Kasım, 01:52'de eklendi

Mustafa Ergün / Presshaber.com

Dün sabah Mardin Artuklu Üniversitesi’nde başlatılan yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınan Yaşayan Diller Enstitüsü Müdürü ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadri Yıldırım için sosyal medyada imza kampanyası başlatıldı.

 

Dün sabah saatlerinde çok sayıda bilgisayar ve dosyaya el konulurken aralarında Rektör yardımcılarının da bulunduğu 68 kişinin gözaltına alındığı operasyon kapsamında gözaltına alınan Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Yaşayan Diller Enstitüsü Müdürü ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadri Yıldırım için sosyal medyada imza kampanyası başlatıldı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a ulaştırılmak üzere başlatılan imza kampanyasında “Adli süreci hızlandırıp Mardin Artuklu Üniversitesi Yaşayan Diller Enstitüsü Müdürü ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadri Yıldrım’ın gözaltında tutulması durumuna son verin.” çağrısı yapıldı.

 

İtibarsızlaştırma operasyonu

Kadri Yıldırım’ın Yaşayan Diller Enstitüsüne öncülük ettiğini ve kısa bir zamanda kürdoloji alanında çok değerli yapıtlar verdiğini belirten açıklamada, “Düzenlediği organizasyonlarla Türkiye’de sürmekte olan Barış Sürecine önemli katkılarda bulunmuştur.” denildi.

Adının yolsuzlukla ilgili bir operasyona iliştirilmesi kamuoyuna çok komik gelmekte denilen kampanyanın imza metninde “Kadri Hocaya ve müdürü olduğu enstitüye karşı bir itibarsızlaştırma ve algı operasyonu olarak görmektedir.” ifadeleri kullanıldı. ,

 

Sorumlu Adalet Bakanlığı

Yolsuzluk operasyonunda 68 üniversite çalışanıyla birlikte gözaltına alınan Prof. Dr. Kadri Yıldırım’ın sağlık sorunları olduğu ve hayati tehlikesi olduğu da açıklamada yer aldı.  “Kadri Hocanın sevenlerini kaygılandıran bir başka husus da kendisinin yaklaşık iki sene önce beyin kanaması geçirmiş olmasıdır. Bulunduğu şartlar sağlık yönünden onu olumsuz etkileyebilir. Kuşkusuz böylesi bir durumda bunun sorumlusu Adalet Bakanlığı olacaktır.”

Kampanya ve açıklamaya ulaşmak için: Tıklayın

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

özlem 20 Kasım 2014

Kürt dili ve Edebiyatına yapılan hakareti kınıyorum

Cumali tali 20 Kasım 2014

Prof dr Kadri yildirim ma yapılan tutuklama baskınini kınıyorum