Öğrencisine tokat atan öğretmene velilerden destek

0


Bolu’da Cumhuriyet İlkokulu’nda, tahtaya kaldırdığı 2’nci derslik öğrencisinin kulağını çekip, tokat attığı anların görüntüleriyle haberlere mevzu olan öğretmen G.Y. hakkında, yönetimsel soruşturma sürerken, 20 veli imza biriktirerek öğretmene destek verdi.

Bolu Sümer Mahallesi’nde bulunan Cumhuriyet İlkokulu’nda derslik öğretmeni G.Y., geçen hafta 2’nci sınıfa ders verdiği sırada bir öğrenciyi tahtaya kaldırdı. G.Y., akıllı tahtanın önünde kulağını çekmiş olduğu öğrenciden sayı saymasını isteyip, “Vallahi döverim” dedi. G.Y., ondan sonra çocuğa tokat attı. Bu anlamış olur ise öğretmenin sınıfta konuk olarak bulunan eski talebesi tarafınca cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Görüntüler, haberlere mevzu oldu, G.Y. hakkında yönetimsel soruşturma başlatıldı.

Çıkan haberlerin peşinden Bolu Güvenlik Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü de çocuğun babası H.E.’yi emniyete çağrı etti. Baba H.E. emniyetteki ifadesinde öğretmenden şikayetçi olmadığını söylemiş oldu. H.E.’nin, öğretmen ile görüştüğünü kendisinden özür dilediğini ve vakası aralarında hallettiklerini söylediği öğrenildi. İfade için çağrılan G.Y. de vaka sebebiyle fazlaca mutsuz bulunduğunu ve bir anlık boşlukta meydana geldiğini söylemiş oldu.

20 VELİDEN DESTEK İMZASI

G.Y. hakkında yönetimsel soruşturma sürerken, sınıfta eğitim gören çocuklardan 20’sinin velisi öğretmenin okulda eğitime devam etmesini isteyerek Bolu Valiliği’ne dilekçe verdi. Dilekçede, “Çocuğum Cumhuriyet İlköğretim Okulu 2/D sınıfında öğretmen G.Y.’den eğitim görmektedir. Son zamanlarda öğretmenimiz G.Y. hakkında basın ve toplumsal medyada çıkan haberlerin abartılarak değişik bölgelere çekildiğini üzülerek görmekteyim. Sadece ben öğretmenimizin gerek çocuğuma verdiği eğitimden gerekse derslik içindeki davranışlarından memnunum. Gereğini saygılarımla arz ederim” ifadeleri yer aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here