5.2 C
İstanbul
Pazartesi, Mart 1, 2021

Orhan Kemal’i oğlu dillendiriyor!
“Orhan Kemal 100 Yaşında Hayatı ve Eserleri” konulu Maltepe Belediyesinin düzenlediği konferans yarın Türkan Saylan Kültür Merkezinde gerçekleşecek.

 

“Orhan Kemal 100 Yaşında Hayatı ve Eserleri” konulu Maltepe Belediyesinin düzenlediği konferans yarın Türkan Saylan Kültür Merkezinde gerçekleşecek.

Orhan Kemal Müzesi Kurucusu ve Araştırmacı Yazar Işık Öğütçü babası Orhan Kemal’i anlatacak.
Hayatının çeşitli dönemlerinin anılarla anlatılacağı, eserlerinin yazım hikayelerinin dinleyenlerle paylaşılıp, yaşamının önemli anları dile getirilecek.6296Işık Öğütçü yıllardan beri anlattığı bu yaşam öyküsünü 2014 yılında fotoğraflarla birleştirerek “Orhan Kemal Sessizlerin Sesi” isimli bir fotobiyografi kitabı da yayımlamıştı.

Öğütçü, kitap için şöyle diyor; Orhan Kemal’in 100. yaşını kutladığımız 2014 yılında, onun siyah-beyaz karelerde var olan yaşamını yansıtan bir fotoğraf albümü yayınlamak düşüncesi beni çekiyordu. Kendi yaşantısından süzülen, zamanın durduğu ama yaşayan fotoğraflardan derlenen bir albüm… Orhan Kemal’in bilinmeyen pek çok fotoğrafının yer aldığı bu albüme, yıllardan beri üzerine yaptığım konuşmalarda anlattığım hayat hikâyesini de ekledim. Ayrıca kendi sesinden bir CD’yi kitaba armağan olarak koyduk.

İyi ki var olarak hayatımıza renk kattın, iyi ki insanları sevmeyi, direnmeyi, mücadeleyi öğrettin ve yüreğimize umudun her zaman var olduğunu işledin…


Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlantıda Kal

10,252BeğenenlerBeğen
1,083TakipçilerTakip Et
276AboneAbone Ol
- Advertisement -

Popüler Listeler