Ortodontik Tedavi Nedir? Nasıl Yapılır?

0

İzmir’de çalışmalarına devam eden Özel Bornova Dent ağız ve diş sağlığı polikliniği, ortodontik uygulamalar başta olmak üzere birçok diş problemini kısa sürede tedavi etmektedir. İzmir ortodonti kliniği aynı zamanda 2015 yılından beri başarılı bir şekilde faaliyetlerini sürdürürken alanında uzman doktorlar ile hastaların memnuniyetini sağlamaktadır. Ayrıca diş eti hastalıkları tedavisi, diş beyazlatma, Endodonti, İmplantoloji ve çocuk diş hekimliği konusunda da hastalarına kalıcı çözümler sunmaktadır. 

Ortodontik Tedavi Aşamaları 

Ortodonti tedavisi olacak hastalar ilk olarak Özel Bornova Dent ağız ve diş sağlığı polikliniğinde hizmet veren uzman diş hekimleri tarafından muayeneye alınır. Ardından hazırlık süreci başlar. Teşhis ve planlama aşamasıyla beraber tedavi aşamasına geçilir. Hastaların taleplerine göre iki farklı yöntem ile ortodontik tedavi gerçekleştiren hekimler koruyucu veya tedavi edici ortodonti tedavisiyle ilgili de tüm detayları paylaşmaktadır. 

Diş estetiği İzmir kliniği kapsamlı bir şekilde hizmet sürecine devam ederken diş, yüz ve çene anomalilerinin nedenleri de incelenir. Genelde kötü beslenme, genetik durumlar, travmalar, hormonal düzensizlikler ve doğum öncesi ve sonrasında yaşanan gelişim bozukluklarından dolayı ortodonti tedavisi uygulanır. Özel Bornova Dent ağız ve diş sağlığı polikliniği muayene aşamasıyla beraber ağız içi ve ağız dışından fotoğraflar alır. Daha sonra röntgen çekimleri tamamlanır. En son aşamada ise ortodontik model oluşturarak gerekli tedavi sürecini başlatır.  

Ortodontik Tedavi Nasıl Yapılır? 

Klinikte hizmet veren uzman diş hekimi hasta ile tedavi yöntemine karar verdikten sonra diş teli uygulamasına başlar. Özel Bornova Dent ağız ve diş sağlığı polikliniği tamamen hijyenik şartlarda hazırladığı diş tellerini hastaya uygular ve ardından da ekartör takılır. Braketler dişlerin üzerine özel bir yapıştırıcı ile eklendikten sonra ark telleri kullanılır. Lastiklerin de takılmasının ardından en son teknolojiden yararlanılarak hazırlanan ağız kalıpları da hastalara uygulanır. İşlemin son aşamasında teller takılır ve hastaya dikkat etmesi gerekenler hakkında tüm bilgiler aktarılır. 

İzmir ortodonti kliniği tüm bu aşamaları başarılı bir şekilde yönetir. Uzman kadrosu ile en iyi hizmeti sunan Özel Bornova Dent ayrıca konforlu ve hijyenik ofisiyle hastaların memnuniyetini sağlamaya devam etmektedir. Tüm detaylar için https://bornovadent.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here