Ana SayfaKültür SanatSinemaOyuncu Jeremy Bulloch hayatını...

Oyuncu Jeremy Bulloch hayatını kaybetti

[ad_1]

“Yıldız Savaşları” (Star Wars) üçlemesinde Boba Fett karakterini canlandıran Britanyalı oyuncu Jeremy Bulloch 75 yaşında hayatını kaybetti.

Yazılı açıklama yapan menajeri, yıllardır Parkinson hastalığıyla mücadele eden oyuncunun dün, hastanede hayatını kaybettiğini duyurdu.

Ölüm nedeni için ‘birden fazla komplikasyon’ denen açıklamada, “45 yılı aşan uzun, mutlu bir kariyeri vardı. Kendisini eşine, üç oğlu ve 10 torununa adamıştı. Hepsi onu çok özleyecekler” ifadeleri kullanıldı.

Üçlemenin, “İmparator” (The Empire Strikes Back) ve “Jedi’nin Dönüşü” (Return of the Jedi) filmlerinde Boba Fett karakterine hayat veren Bulloch, 1983 yapımı James Bond filmi “Ahtapot” (Octopussy) ve 1970’lerde BBC’nin ünlü dizisi “Doctor Who”da da rol aldı.

Boba Fett karakteri, internet üzerinden yayımlanan, “Yıldız Savaşları” evreninde geçen dizi “Mandalorian”da da yer alıyor.

“Yıldız Savaşları”nın yaratıcısı George Lucas, onu, “Boba Fett’i canlandırırken gizemli ve tehlikeli olma halini buluşturan mükemmel bir performans sergiledi. ‘Yıldız Savaşları’ ve hayranlarının önemli bir destekçisiydi. Ona müteşekkirim” mesajıyla andı.

Üçlemede Luke Skywalker’ı canlandıran ABD’li oyuncu Mark Hamill, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Bulloch’ın ‘tam bir İngiliz centilmeni olduğunu’ ifade ederek onunla çalıştığı için kendisini şanslı hissettiğini yazdı.

Star Wars’un Twitter hesabından ise unutulmaz performans sergileyen Bulloch’un kitleleri peşinden sürüklediği vurgulandı.

Bulloch, ilk olarak, 1963 yılında, 17 yaşındayken “Summer Holiday” adlı müzikal filmde kamera karşısına geçmişti.

 

Kaynak: Diken

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ad_2]

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Mücadeleleriyle tarihte yer edinen Ortadoğu’nun 3 leylası

 Dünyanın mazlum halkları bir yandan var olma mücadelesi verirken bir yandan...

Sosyal medyada günün konusu TRT: #trthabering

TRT Haber'in resmi Twitter hesabından paylaşılan zam haberi, günün sosyal medya...

En iyi müzik dinleme uygulamaları

Teknolojideki sürekli gelişmeyle birlikte birçok alışkanlığımız yerini başka alışkanlıklara bırakıyor. Gramofon,...

Evlenmeden önce bir daha düşünmeniz için 10 evlilik filmi

Evlilikle ilgili filmler ya da evlilik filmleri demeden önce "evlilik kurumu"...

Tartışı-Yorum

Fikirsiz fikir sahipleri

Mehmet Uzun* - Tartışı-Yorum “Ustalık” dönemiyle kendini belli eden otokratik yönetimin neşter vurduğu sahalardan biride hiç şüpehiz akademi olmuştur. Ülkemiz üniversitelerinde öteden beri endişe verici düzeyde olan bilimsel kaygı yerini...

8 Mart Dünya Kadınlar Günü mü, Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mü?

Bu yazıda, 8 Mart'ı niçin emekçi kadınların mücadele günü olarak ele aldığımızı ayrıntılı bir şekilde irdelemeye çalışacağız.   Ama ilk önce, tüm dünyada ezilen, sömürülen kadınlarımıza ithaf edilen 8 Martımızda, bizleri...

Unutmayın, Affetmeyin, Delirin!

Sizlere bir ruh sağlığı uzmanı olarak, görüntüleri izlemeyin, izlettirmeyin demeyeceğim. Sizlere bu anın, bu dehşetin görüntülerini izlettirmek insanları travmatize eder, güvensiz hissettirir, katliamı yapanlara hizmet eder de demeyeceğim. İsrail’den,...