Ana SayfaHaberlerDünyadanPakistan’da sınavlara kendi yerine...

Pakistan’da sınavlara kendi yerine sekiz ayrı dublör sokan milletvekili okuldan atıldı

[ad_1]

Pakistan’da üniversite öğrencisi bir milletvekilinin kendi yerine sınavlara girmesi için sekiz ayrı dublör tuttuğu ortaya çıktı. Üniversite yönetimi tarafından Tamanna Nusret isimli milletvekilinin kaydının silindiği açıklandı.

hakkında Pakistan’da sinavlara kendi yerine sekiz ayri dublor sokan milletvekili okuldan atıldı
Fotoğraf: Pakistan Parlementosu

İktidardaki Avam (Halk) Birliği Partisi’nin milletvekili Nusret’in dört sömestirde en az 13 sınava yerine kendisine benzeyen kadınları soktuğu ve bu kişilere her sınav için ödeme yaptığı öne sürülüyor.

BBC’de yer alan habere göre skandal olarak nitelendirilen durum, özel Nagarik Televizyonu’nun haberiyle ortaya çıktı. Sosyal medyada yayılan bir videoda, sınav öncesinde muhabirlerin konuştuğu bir kadın kendisini Tamanna Nusret olarak tanıtıyor. Bu kişi, kimliği açığa çıktıktan sonra sınavı terk ediyor.

Okulda çalışan bir görevli konuyla ilgili, “Aslında birçok öğrenci gerçeği biliyordu. Ancak Nusret’ın nüfuzlu biri olması nedeniyle kimse sesini çıkaramadı” dedi.

Nusret’in kayıtlı olduğu okul BOU’nun rektörü M.A. Mannan, “Okuldan kaydını sildik. Çünkü suç işledi. Suç suçtur. Bir daha asla okulumuza kayıt yaptıramayacak” dedi. Mannan; Nusret, dublörleri ve durumdan haberdar olmalarına rağmen sessiz kalan okul yetkilileri hakkında dava açma ihtimallerini değerlendirmek için bir komisyon oluşturduklarını söyledi.

Kızının üniversite sınavındaki puanını yükseltmek için rüşvet veren Huffman’a 14 gün hapis cezası

[ad_2]

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

10 madde ile internetin devi Google ve bilinmeyenleri

Teknoloji ve internet devi Google'ı biraz daha yakından tanımaya ne dersiniz?...

Frida Kahlo’nun ölümünden 60 yıl sonra ortaya çıkan özel eşyaları

Frida Kahlo, mücadeleci ruhu, feminist dünya görüşü, portreleri ve aşklarıyla yirminci...

Ricardo Bofill, çimento fabrikasından büyülü bir ev yaptı

İspanyol mimar Ricardo Bofill, 1. Dünya Savaşı’ndan kalma terkedilmiş bir çimento...

Twitter Trollerinden akla ziyan 16 paylaşım

Yeni iletişim teknolojileriyle birlikte gelen "iletişim hali" ve sosyalleşmenin yeni alanlarında...

Tartışı-Yorum

8 Mart Dünya Kadınlar Günü mü, Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mü?

Bu yazıda, 8 Mart'ı niçin emekçi kadınların mücadele günü olarak ele aldığımızı ayrıntılı bir şekilde irdelemeye çalışacağız.   Ama ilk önce, tüm dünyada ezilen, sömürülen kadınlarımıza ithaf edilen 8 Martımızda, bizleri...

Türkiye’de katliamlar hangi kültürden besleniyor?

Bugün Kürt illerinde yaşanan katliamlar hangi kültürel gelenekten besleniyor ve yaşananlara sessiz kalan vicdansızlık referanslarını nereden alıyor? Sendika.org yazarı Önder Özdemir, tarihten verdiği birkaç örnekle yaşadığımız güne kadarki katliamlar...

Unutmayın, Affetmeyin, Delirin!

Sizlere bir ruh sağlığı uzmanı olarak, görüntüleri izlemeyin, izlettirmeyin demeyeceğim. Sizlere bu anın, bu dehşetin görüntülerini izlettirmek insanları travmatize eder, güvensiz hissettirir, katliamı yapanlara hizmet eder de demeyeceğim. İsrail’den,...