Ana SayfaHaberlerDünyadanPantone’dan yeni renk: Regl...

Pantone’dan yeni renk: Regl kırmızısı

[ad_1]

Pantone, menstrüasyonla ilişkilendirilen damgalamayı yok etmek ve tabuları yıkmak için yeni bir renk tanıttı: Regl kırmızısı.

Fotoğraf: Pantone Color Institute

Grafik tasarımdan modaya birçok farklı endüstride referans olarak kullanılan dünyanın en büyük renk kataloğuna sahip Pantone Renk Enstitüsü menstrüasyon döneminden ilhamla kataloğuna yeni bir renk ekledi.

Yeni tonun ‘aktif ve maceracı kırmızı’ olarak tanımlayan Pantone regl olan insanları gurur duymaya teşvik etmesini umduğunu belirtti.

Pantone yeni renk projesi, insanları cinsiyetlerinden bağımsız olarak menstrüasyonla ilgili rahat ve detaylı şekilde konuşabilmesini amaçlayan Seen+Heard kampanyasının bir parçası olarak İsveç markası Intimina ile işbirliğiyle hayata geçti.

Renk enstirüsünün başkan yardımcısı Laurie Pressman şunları söyledi: “Regl kırmızı insanları doğuştan sahip oldukları kuvvetli ve heyecan verici yaşam gücünü tutkuyla kutlamaya ve herkesi bu doğal vücut fonksiyonuyla ilgili rahat hissetmeye, açıkça konuşmaya teşvik eden bir ton.”

[ad_2]

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Araç bahar bakımı nasıl olmalı?

Araçlarda bahar bakımı nasıl olmalı? Kış aylarında artan yağışlar, zorlaşan yol koşulları, hava kirliliği ve nem oranlarının artması araçların yıpranmasına ve performansının düşmesine neden oluyor. Bu durum bahar aylarında araçların birtakım bakım, onarım ve kontrollerini beraberinde getiriyor.

Akıllara ziyan 24 hatalı mühendislik harikası!

Akıllara ziyan dedirten 20 hatalı mühendislik harikası yapı diyoruz, çünkü bunları...

Mutlaka izlemeniz gereken En iyi 20 özgürlük filmi

En iyi özgürlük filmleri demişken Jean Cocteau'nun şu sözünü hatırlatmadan geçmemek...

Diyarbakır’da Mutlaka Gezilip Görülmesi Gereken 10 Harika Mekan

Diyarbakır, tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir şehir....

Tartışı-Yorum

Ne garip bir muamma ‘Ene’

Ne garip bir muamma “Ene”. İnsanı daha süslü yapan bir ziynetmi yoksa defektimi? İster doğal seleksiyona inanın ister tecelliyata, kabul edersiniz iç dünyamızda ruhumuzu yoğuran bu aletin bir faydası/anlamı olması gerekiyor. Sorum her iki gruba; Eyy Neodarwinistler siz değilmisiniz canlıyı daha iyi bir model haline getirmeyecek donanımlara kapılar...

Kalbi atan ölü bedenler

Bazı anlar vardır zihinlerimizde çocukluğumuza dair. Hayal mi gerçek mi olduklarını ömrü billah çözemeyiz. Bize anlatılanları, oradan buradan duyduklarımızı kurgulayarak bir görüntü yaratmış da olabiliriz, bizzat gözlerimizle tanık olduğumuz bu anlar zihnimizde mıh gibi tüm gerçekliğiyle çakılı da olabilir. Dediğim gibi hangisinin doğru olduğunu sınamak mümkün değil.Zihnimde...

Evrilen CHP ve sağ-sol kucaklaşması

“Vay be bu da mı olacakmış” diyeceğimiz ne çok şey görüyoruz son günlerde. Sağ ve sol un kucaklaşması bunların başında geliyor.1950-1990 arası Türkiye’si karanlık günlerinde birbirine taban tabana zıt, hiç bir ortak payeleri olmayan iki grup olarak belletilen sağ ve sol ne çok şeyin altına ortak imzalarını...