Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Passolig kalkıyor mu?

Spor, Tüm Haberler 25 Aralık, 21:10'de eklendi

AYM, “Passolig” uygulamasına olanak tanıyan hükümlerinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle yapılan başvuruyu esastan görüşmeye karar verdi.

 

Taraftarların benimsemediği Possolig uygulaması kaldırılabilir mi? Anayasa Mahkemesi (AYM), Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunun “Passolig” uygulaması olarak bilinen e-bilet uygulamasına olanak tanıyan hükümlerinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle yapılan başvurunun ilk incelemesini tamamlayarak, başvuruyu esastan görüşmeye karar verdi.

passolig

Taraftar Hakları Dayanışma Merkezi, kamuoyunda tartışmalara neden olan ve ve “Passolig” olarak bilinen e-bilet uygulamasıyla ilgili Ankara 16. Tüketici Mahkemesinde dava açmıştı. Ankara 16. Tüketici Mahkemesi de uygulamanın durdurulmasına karar vermiş ve düzenlemenin dayanağı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’un ilgili maddelerinin Anayasa’ya aykırı olduğu kanısına vararak, Anayasa Mahkemesine başvuruda bulunmuştu.

Anayasa Mahkemesi, davayla ilgili ilk incelemesini yaptı. Başvuruda bir eksiklik tespit etmeyen Yüksek Mahkeme heyeti, davayı daha sonra belirlenecek bir günde esastan görüşerek karara bağlayacak.

NTV

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.