Ana SayfaSpor‘Passolig’e karşı taraftar sahaya...

‘Passolig’e karşı taraftar sahaya iniyor!

Fişlemeyi stadyumlara taşıdığı gerekçesiyle e-bilet uygulaması Passolig’i boykot eden taraftar grupları arasında yer alan Beleştepe ile Vamos Bien, 29 Kasım’da başlayacak Karşı Lig öncesi ‘e-biletsiz’ hazırlık maçında buluşuyor.

E-bilet ve tribün yasaklarına karşı tüm sporseverler, meşale ve konfetinin serbest olacağı karşılaşmaya davetli.

Futbolseverlerin, ‘Endüstriyel futbola, ırkçılığa, milliyetçiliğe, cinsiyetçiliğe, her türlü nefret söylemi ve ayrımcılığa karşı iki yıldır düzenlediği’ Karşı Lig’de yeni sezon 29 Kasım’da başlıyor.

‘Karşı Lig’de mücadele edecek takımlardan Beşiktaş taraftar grubu Beleştepe ile Fenerbahçe taraftar grubu Vamos Bien,‘E- bilet’e ve tribün yasaklarına karşı taraftar sahada’ sloganıyla 16 Kasım’da oynanacak dostluk maçında bir araya geliyor.
Kale yaptığımız ağaçları yerinden söktüler Validebağ’daki gibi

Beleştepe -Vamos Bien karşılaşması için hazırlanan çağrı metninde, “Eskiden topumuzu kesemeyen huysuz bakkal bu sefer sahamızı elimizden aldı. Önce sahalarımıza ucube binaları diktiler sonra kale yaptığımız ağaçları yerinden söktüler Validebağ’daki gibi” denilirken, tribünde konfeti ve meşaleyle başlayan yasakların daha sonra deplasmanlara sıçradığı hatırlatıldı.

Son olarak e-bilet uygulaması ‘Passolig’in tribünlerde zorunlu haline getirildiğine dikkat çekilen açıklamada, Süper Lig’in ilk dokuz haftası boyunca toplam seyirci sayısının 60 binlerde kalmasının ‘e-bilet’e vurulan en büyük darbe olduğu savunuldu.
Futbola başladığımız yere; sokaklara geri dönüyoruz!

solacik passolig1

Seyircisiz tribünleri ‘Passolig‘i zikretmeden açıklamaya çalışmakla eleştirilen medyanın ‘Taraftar nerede?’ sorusu ise şöyle yanıtlandı:
“Buradayız ; Siyah-beyaz, sarı-lacivert, sarı-kırmızı, bordo-mavi tüm renklerimizle buradayız. Faşşolig uygulamasının olmadığı her yerdeyiz. Sevdamızdan ödün vermedik. Ama uyguladığınız sisteme karşı futbola başladığımız yere; sokaklara geri dönüyoruz!”

29 Kasım’da başlayacak Karşı Lig öncesi 16 Kasım’da Kadıköy Kalamış Gençlik Merkezi’nde oynanacak dostluk maçında bir araya gelecek iki takım, tüm sporseverleri meşale ve konfetinin serbest olduğu karşılaşmaya çağırdı.

Kaynak: Diken

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

İtalyan sanatçı Davide Bonazzi’den akla ziyan 39 kapitalizm eleştirisi

Davide Bonazzi, yaptığı illustrasyonlarla günümüz dünyasının çarpıklığını gözler önüne sererek, bireyin...

En iyi kişisel gelişim filmleri

Kişisel gelişim filmleri son yıllarda artmaya başladı, bunun sebebi ise kuşkusuz...

18 maddede Jean-Léon Gérôme kimdir neyin fesidir

Fransız ressam Gérôme, heykeltraş, öğretmen ve Oryantalizm akımının en önemli sanatçılarındandır....

7 maddede mutfağınızdaki doğal antibiyotikler

Press Haber - Havaların soğumasıyla birlikte artan grip ve soğuk algınlığından...

Tartışı-Yorum

Ne garip bir muamma ‘Ene’

Ne garip bir muamma “Ene”. İnsanı daha süslü yapan bir ziynetmi yoksa defektimi? İster doğal seleksiyona inanın ister tecelliyata, kabul edersiniz iç dünyamızda ruhumuzu yoğuran bu aletin bir faydası/anlamı...

8 Mart Dünya Kadınlar Günü mü, Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mü?

Bu yazıda, 8 Mart'ı niçin emekçi kadınların mücadele günü olarak ele aldığımızı ayrıntılı bir şekilde irdelemeye çalışacağız.   Ama ilk önce, tüm dünyada ezilen, sömürülen kadınlarımıza ithaf edilen 8 Martımızda, bizleri...

Kalbi atan ölü bedenler

Bazı anlar vardır zihinlerimizde çocukluğumuza dair. Hayal mi gerçek mi olduklarını ömrü billah çözemeyiz. Bize anlatılanları, oradan buradan duyduklarımızı kurgulayarak bir görüntü yaratmış da olabiliriz, bizzat gözlerimizle tanık olduğumuz...