8.7 C
İstanbul
Perşembe, Mart 4, 2021

Pınar Aydınlar ve Dodan Özer’in katılacağı konser yasaklandı
[ad_1]

Adana’da, Dersimliler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlendiği ve Pınar Aydınlar ile Dodan Özer’in katılacağı eğitime katkı konseri valilik kararıyla yasaklandı.

Derneğin, öğrencilere vereceği burslara katkı olarak düzenlediği eğitime katkı konseri, 5 Ekim’de Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenecekti.

Valilik, konser ile ilgili kararda hiçbir gerekçe belirtmeden “5442 Sayılı İl İdaresi Kanunun 11’inci Maddesinin c fıkrası hükmü gereğince, Valilik Makamının 27.09.2019 tarih ve 27499 sayılı olurları ile uygun görülmemiştir” ifadelerine yer verdi.

Pınar Aydınlar, alınan kararı Twitter hesabından paylaşarak şu notu düştü:

“Yarın Adana’da gerçekleştireceğimiz konserimiz Adana Valiliği tarafından yasaklanmıştır. Bir kez daha yasaklarla karşı karşıyayız. Kimi etkinlikte sanatı uygun değil gerekçesi ile kiminde de böyle keyfi uygulamalarla karşı karşıyayız. Saray soytarısı olmaktansa, onurum için ölürüm.”

Aydınlar, ikinci paylaşımında ise şu ifadelere yer verdi:

“Kamuoyuna, sahne alacağım Adana Dersimliler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin Dersim’de eğitime katkı etkinliğinde Adana Valiliği hiçbir yasal gerekçe göstermeden keyfi bir tutumla yasaklamıştır. Bu tür bir uygulamaya ilk defa maruz kalmıyorum, defalarca konserlerim yasaklandı ve halende yasaklanıyor. Alınan bu idari kararlarınızın hiçbir yasal dayanağı olmadığı ve keyfiliğe dayalı olduğu için ben de sizin bu kararlarınızı tanımıyorum! Her zaman her yerde türkümüzü söyleyeceğiz ve sözümüzü söylemekten de sakınmayacağız. Bu anti demokratik ve keyfi alınan karara karşı yasal yollara başvuracağız.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 [ad_2]


Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlantıda Kal

10,250BeğenenlerBeğen
1,083TakipçilerTakip Et
276AboneAbone Ol
- Advertisement -

Popüler Listeler