Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

PSM Caz Festivali başlıyor

Kültür Sanat 15 Nisan, 11:01'de eklendi


PSM Caz Festivali, bu hafta John McLaughlin & The 4th Dimension ve Kürşad Deniz Trio ft. Sibel Köse performanslarıyla başlıyor.

“Her müziğin cazı” sloganıyla düzenlenecek PSM Caz Festivali, bu hafta John McLaughlin & The 4th Dimension ve Kürşad Deniz Trio ft. Sibel Köse performanslarıyla başlıyor. John McLaughlin & The 4th Dimensio, 25 Nisan’da Sıkıntılı PSM’deki Turkcell Sahnesi’nde dinleyicilerle buluşacak. 1960’ların başlangıcında Londra’da başlamış olan kariyerini 1970’lere yaklaşırken New York’a taşıyan McLaughlin, Miles Davis’in grubuna katıldı. Kurduğu Mahavishnu Orchestra ile bugüne dek Al Di Meola, Paco de Lucia, Carlos Santana ve Hintli tabla ustası Zakir Hüseyin benzer biçimde isimlerle yürüttüğü ortak çalışmalarla anılan sanatçının; “En İyi Doğaçlama Caz Solo” kategorisindeki Grammy ödülü de bulunuyor. Konser 21.00’de başlamış olacak.

Hem mahalli hem de internasyonal sahnenin kıymetli adları ile beraber prestjli festival ve mekanlarda performanslar sergileyen Kürşad Deniz, 26 Nisan akşamı Sıkıntılı PSM’de bulunan touché’ye konuk olacak. Deniz’e bu konserde, caza adanmışlıklarını ve değişik oluşumlarda edindikleri deneyimi bir potada eriten kıymetli müzisyenler birlikte rol alıyor. Geniş yelpazedeki repertuvarlarını geleneğin içinden gelen düzenlemeler ve müzisyenlerin bireysel yaratıcılıklarını uyum içinde ifade etmeleriyle geliştiren Kürşad Deniz Trio, Sibel Köse’nin görkemli vokali ile PSM Caz Festivali’nde olacak.

Konser, 21.30’da başlamış olacak.Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Başlıklar: , , ,