Putin 2 büyük düşmanı resmi olarak açıkladı!

0

Rusya Federasyonu’nun anayasal düzenini zorla değiştirme faaliyetleri, siyasi ve toplumsal durumun istikrarsızlaştırılması, devlet kurumlarının ve Rusya Federasyonu’nun bilgi alt yapısının işleyişini bozmak, Federasyon’un toprak bütünlüğünü, birliğini ve egemenliğini zayıflatma amacını güden birey ve örgütlerinin faaliyetleri iç düşman kapsamında değerlendirildi.

Kiev’e son ihtar

NATO’nun genişlemesi Rusya’nın 2010 yılı askeri doktrinde de başlıca tehditler arasında gösteriliyordu. Ancak korkulan oldu ve Ukrayna’da çatışmalar başlarken Kiev NATO üyeliği için adım attı. Rusya hafta içinde, NATO’nun Ukrayna’yı ‘çatışmalarda cephe haline getirdiği’ uyarısı yapmış ve NATO üyeliği gerçekleşirse Ukrayna ile ilişkileri tamamen koparma’ tehdidinde bulunmuştu

Füze savunma sistemleri de tehdit

Rusya’nın askeri doktrini, “stratejik füze savunma sistemlerini” tehditler listesine ekledi. Füze savunma sistemleri, ilk nükleer vuruşu yapan tarafa bir koruma kalkanı sağlayarak karşı tarafın misilleme saldırısını etkisizleştirmeyi amaçlıyor. Öte yandan ABD’nin bir saat içerisinde dünyada herhangi bir hedefi konvansiyonel silahlarla vurmasına imkan tanıyan “Hızlı Küresel Saldırı” konsepti ve silah sistemleri de tehditler arasında yer aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here