Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Range Rover davası Avrupa’nın gündeminde!

Dünyadan, Ekonomi, Tüm Haberler 24 Eylül, 15:48'de eklendi
Türkiyeli iş adamı Ergin Yakut’un motor ve şanzıman arızası nedeniyle Range Rover’a açtığı dava Avrupa’nın gündemine oturdu.

Avrupa Birliği Komisyonu Genişlemeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Günter Verheugen bu davanın ‘insan hakları ihlali’ sayılmasını söyledi. Milliyet’in haberine göre, Twitter’da ‘ dünya gündemi’ olan ve Alman medyasının da geniş yer ayırdığı dava hayli ilgi çekiyor. Kendi aracı dışında benzer sorunları yaşayan ve fabrika hatalı araç sayısı 9’a yükselen yeni Range Rover araçlar için, Avukat Dr. Candaş Gürol ile birlikte yürütülen “Ayıplı ve kusurlu araçların geri çağrılması için toplatma davaları” açıldı. Türkiye tarihinde ilk defa bir dünya otomobil devine açılan ve İstanbul ve Bakırköy Tüketici mahkemelerinde görülecek davaların duruşmaları yakında başlayacak.

‘Trafikte bir ‘Soma faciası’ yaşanmaması için yeni Range Rover araçların, ithalatının durdurulmalı’

Dokuz araçta şanzıman, turbo hortumu ve ciddi akü arızalarının olduğunu belirten Engin Yakut, ilgili bakanlıklar inceleme başlatırlarsa çok sayıda arızalı başka araçlar da tespit edebilirler. Bu araçların trafikte olmaları tüketiciler için ciddi hayati tehlike oluşturuyor. Trafikte bir ‘Soma faciası’ yaşanmaması için yeni Range Rover araçların, ithalatının durdurulması, Karayolları Uygunluk Belgesi ile TSE Sertifikalarının iptal edilmesi için bakanlıklara başvurup gereğinin yapılmasını istedik” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.