Ana SayfaHaberlerEkonomiRevo’nun da katıldığı turda...

Revo’nun da katıldığı turda Londra merkezli girişim TransferGo, 10 milyon dolar yatırım aldı

Londra merkezli uluslararası para transfer hizmeti hizmeti sunan girişim TransferGo, yeni turda Seventure ve Vostok Emerging Finance liderliğinde; Hard Yaka, Revo Capital ve Bootstrap Europe‘tan 10 milyon dolar yatırım aldı.

TransferGo aldığımız bilgilere göre; Japonya, Yeni Zelanda, Suudi Arabistan, Singapur ve Gana dahil olmak üzere 11 yeni pazarda açıldığını paylaştı. Bu süreç; Güney Doğu Asya ve Afrika pazarındaki genişlemesini yaklaşık iki katına çıkarmış oldu.

2012 yılında kurulan girişim, ağırlıklı olarak ailelerine para gönderen göçmenlerden oluşmaktadır. Kendisini piyasadaki en hızlı uluslararası para transferi hizmetlerinden biri olarak sunduğunu ifade ediyor. Kısacası paranızın 30 dakika içinde hedefine ulaşacağını garanti edebilecek tek Pan-Avrupa para transferi şirketi olduğunu iddia ediyor ve uluslararası “çapraz ağ” transferleri sağlayabildiğini söylüyor.

Sistem üzerinden 33 ülkeye para gönderebilirsiniz. Transferin ne kadar çabuk gelmesini istediğinize bağlı olarak da farklı fiyatlandırmaları mevcut. Para gönderirken, gönderdiğiniz süre sizin için önemli değilse; ücretsiz ya da düşük maliyetli seçenekleri kullanabilirsiniz. Garantili bir gönderim saatine ihtiyacınız varsa, biraz daha hizmet bedeli ödemelisiniz. Kurulduğu günden bu yana sistem içerisinde 7 milyondan fazla işlem gerçekleştirilmiş. Pandemi krizinden ile de günlük yapılan havale sayısı yoğun seviyelere ulaşmış. Dolayısıyla uzaktan ve hızlı yapılan işlemlerin öneminin arttığı günümüzde TransferGO, yatırımcıların ilgisini çekmeyi başarmış.

TransferGo kurucu ortağı CEO’su Daumantas Dvilinskas: “Arkadaşlarına veya ailesine, yurt dışına para göndermek isteyen herkes dijital para transfer hizmetlerine bağımlı hale geldi. Nakitsiz bir topluma doğru devam ettiğimiz günümüz dünyasında, sunduğumuz hizmet her zamankinden daha önemli hale gelmeye başladı ve bu zorlu koşullarda hem yeni hem de mevcut müşterilerin gelişen ihtiyaçlarını desteklemek için gayretle çalışıyoruz.” dedi.

10,053BeğenenlerBeğen
244TakipçilerTakip Et
1,038TakipçilerTakip Et

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

13 fotoğrafla mesafeleri anlamsız kılan Koreli çiftin hikayesi

Uzak mesafeli ilişkilerin kuşkusuz en sinir bozucu tarafı aradaki uzun mesafelerdir....

Yurt Dışında Balayı İçin Gidilebilecek En İyi 10 Mekan

Yeni evlenenler için balayı yeri seçimi oldukça zor ve kararsızlıkların...

Twitter Trollerinden akla ziyan 16 paylaşım

Yeni iletişim teknolojileriyle birlikte gelen "iletişim hali" ve sosyalleşmenin yeni alanlarında...

Çare sosyalizm diyen en zengin yoldaşımız Bill Gates’e Twitter’dan yorumlar

Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in çare sosyalizm açıklamasından sonra, Twitter'dan da birçok...

Tartışı-Yorum

7 Haziran yapbozundaki Kılıçdaroğlu

Ben Türkiye'de ana muhalefet partisinin genel başkanı olsaydım, şu an söylenenleri söylerdim. Kılıçdaroğlu'nu Kılıçdaroğlu yapan bir fark göremiyorum ne kadar arasamda bulamıyorum.     7 Haziran seçimlerine yaklaşırken her geçen gün durum...

Kara cumartesi; 95 ölü, 246 yaralı

Bu sabah uyandığımda hafta sonu tatili ve çiseleyen yağmurun gölgesinde daha düşünsel bir içeriği olan “zannımın kıpırtıları 2” başlıklı yazımı kaleme almayı düşünüyordum. Ancak öğle saatlerinde Ankara'dan gelen yürekleri...

Kerbelâ’ya Giderken 1

Muharrem ayı içerisinde olduğumuz bu günler de Kerbelâ katliamını, ve bu katliama giden yolu konu almak istedim. Üç parçaya ayırdığım bu yazıda Ehlibeyte ve Ehlibeyt yoldaşlarına yapılan haksızlıkları kaleme...