Roboski anmalarında birçok öğrenci gözaltına alındı

0

Çukurova Üniversitesi’ndeki Roboski Katliamı’nı anan öğrencilere polis müdahale etti. 100’den fazla öğrencinin gözaltına alındığı müdahalede Dicle Haber Ajansı çalışanlarından Ahmet Kanbal ve Havin Ölmez’in de bir grup öğrenci tarafından darp edildiği bildirildi.
Çukurova Üniversitesi’ndeki Roboski Katliamı anmasına polis saldırdı. Dicle Haber Ajansı’nın (DİHA) haberine göre, 100’ün üstünde öğrenci gözaltına alındı. Yapılan saldırıda çok sayıda öğrenci yaralanırken, öğrenciler darp edilerek gözaltına alındı. Olayları görüntülemeye çalışan DİHA çalışanları Ahmet Kanbal ve Havin Ölmez de Çevre Mühendisliği binası önünde darp edildi, kamera ve fotoğraf makinelerini de kırdı. 

roboski-anma-25-aralık-2014

Bingöl, Kocaeli ve Samsun’da da Roboski Katliamı’nı protesto etmek isteyen üniversite öğrencilerine polis müdahale etti. Çok sayıda öğrenci gözaltına alındı. Kocaeli Üniversitesi’nde dün polis ve bir grubun saldırısına maruz kalarak gözaltına alınan 19 öğrenci tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. 9 Eylül Üniversitesi’nde Genç Kadın Konferansı’na çağrı amacıyla açılan standın etrafı çevik kuvvet polisleri ile bir grup tarafından sarıldı. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde bir kadın öğrencinin darp edilmesini protesto eden kadın öğrenciler saldırıya uğradı.kocaeli-üniversitesi-25-aralık-2014marmara-üniversitesi-11-aralık-2014

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here