Rus bilim adamları: İnsan 120 yıl yaşayabilir!

0
Rus bilim adamları: İnsan 120 yıl yaşayabilir! Yaşam süresi uzadı
Rus bilim adamları: İnsan 120 yıl yaşayabilir! Yaşam süresi uzadı

Rus bilim insanları, insan oğlunun en büyük arzularından biri olan yaşlanma sürecini geciktirilmenin yolunu bulduklarını iddia etti.

 

Yaşlanma sürecini geciktirmenin yolunu bulduklarını iddia eden Rus bilim insanları, 120 yıla kadar yaşamanın mümkün olabileceğini iddia etti. Moskova Devlet Üniversitesi‘nden Dr. Maxim Skulaçev ve ekibi, yeni bir antioksidan türünü kullanarak geliştirilecek hap sayesinde insanların 120 yaşına kadar yaşayabileceğini öne sürdü.

T24’te yer alan habere göre, bilim insanları, bu antioksidanın, temel görevi biyolojik enerjinin sağlanması olan, yaşlanmayı tetikleyen, kalp krizi ve Alzheimer ile bağlantılı hücredeki mitokondriyi etkilediğini belirtti. Yaşlanma sürecini yavaşlattığı öne sürülen yeni “formül” fareler, balıklar ve köpekler üzerinde denendi.

Yeni hastalıkların çıkması muhtemel
Skulaçev, formül sayesinde hayvanlarda yaşlılığa bağlı birçok hastalığın çok yavaş ortaya çıktığını vurguladı. Bilim adamı, başka araştırmaların da olumlu sonuç vermesi halinde “yaşlılığın artık ertelenebileceğini” ifade etti. Ancak Skulaçev, 800 yıl yaşamanın mümkün olabileceğine inanmadığını, büyük ihtimalle gelecekte yeni hastalıkların ortaya çıkacağını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here