12.5 C
İstanbul
Salı, Ocak 26, 2021

Rusya ekonomisi 2008’den daha kötü
Rus Başbakanı Dimitri Medvedev yaptığı açıklamada, “Rusya ekonomisi, şu anda 2008 krizinden daha kötü bir durumda” dedi.

Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev, ‘Rusya ekonomisi, şu anda 2008 krizinden daha kötü bir durumda ve önemli bir resesyon riskiyle karşı karşıya” dedi. Partisinin toplantısında konuşan Medvedev, Rusya’nın stratejik amaçlarından ve sosyal harcamalarından vazgeçmeyeceğini ters taktirde ülkenin resesyona girebileceğini anlatım etti.

Medvedev, Rusya’nın önemli bir resesyon riskiyle karşı karşıya olduğunu bildirdi. Rusya’nın gelişmesini engelleyen birkaç memleket olduğunu savunan Medvedev, bu yüzden ötürü memleket ekonomisinin şu anda 2008 krizinden daha kötü bir durumda olduğunu dile getirdi. Petrol fiyatlarının düşmesiyle Rusya ekonomisinin ziyan gördüğünü anlatım eden Medvedev, Ruble’deki çok kıymet kaybının da ekonomiye ziyan verici öteki bir etkin olduğunu kaydetti.

Medvedev, Ukrayna nakit ünitesi grivna ile ortak rublenin bu sene en kötü performans sergileyen nakit ünitesi olduğunu söyledi. (AA)


Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlantıda Kal

10,299BeğenenlerBeğen
1,083TakipçilerTakip Et
276AboneAbone Ol
- Advertisement -

Popüler Listeler