‘Saç ekimi Türkiye’de turist artışını etkiliyor’

0


Her yıl milyonlarca ziyaretçi yaz tatilini geçirmek için Türkiye’nin plajlarına ve zamanı gezinsel bölgelerine akın ediyor. Sadece son yıllarda bilhassa Türkiye’de gezgin artışını etkileyen bir sektör daha dikkat çekmeye devam ediyor.

“Saç ekimi alanında Türkiye mühim bir pazar” 
Son yıllarda sıhhat turizminde saç ekimi sivrildi. Hair Of İstanbul Kliniği Yönetim Kurulu Üyesi M.Fatih Akdemir, DEİK Sıhhat Komisyonu verilerine nazaran günde 2 bin kişinin saç ekimi için Türkiye’ye geldiğini belirterek, “Türkiye’nin bu alandaki hedefi ise 4 yıl sonrasında 20 milyar dolara ulaşmak. Geçtiğimiz yıl yalnızca saç ekim ve güzel duyu operasyonlar için gelen hastanın 500 bin kişiye ulaştı. Saç ekimi alanında Türkiye mühim bir pazar. Avrupa, Cenup ABD ve Brezilyadan yoğun talep görmekteyiz. Türkiye deneyimli cerrahları, son teknoloji ürünü ekipmanları ve en önemlisi de düşük tutarları ile her ay binlerce Amerikalı ve Avrupalı ziyaretçiyi kendine çeken, dünya genelinde saç nakli için uygun maliyetli en iyi ülke olarak ün kazanmaktadır. Yalnız İstanbul’da 350’den fazla klinik ile bu sektör hızla büyüyor ve ülke ekonomisine tahmini 1 milyar dolar değerinde katkıda bulunuyor” dedi.

M.Fatih Akdemir, “Dünyanın birçok ülkesinden hastalarının bulunduğunu Brezilyalı meşhur Hekim Alexandre Costa’nında bunlardan biri bulunduğunu aktararak şunları söylemiş oldu. Brezilyalı meşhur Hekim Alexandre Costa’nın kliniklerinde yaptırdığı saç ekimi ile ilgili deneyimlerini ülkesine döndükten sonrasında, burada yaşadıklarını kaleme aldığını aktararak o satırları da toplumsal medya hesaplarından bizimle paylaştı. Bu alanda bilinirlilik ve uygulamalar alanında dünyada sayılı klinikler içinde yer almak bizleri memnun etmektedir” ifadelerini kullandı.(İHA)CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here