Saç Ekimi ve Dudak Estetiği

0

Çağımızın en önemli sorunlarından birisi olan saç yokluğu ve saç seyrekliği durumu, erkek veya kadın fark etmeksizin her 2 cinside etkilemektedir. Dış görünüşümüzün en önemli parçalarından bir tanesi olan saçlarımız, dış dünya ile ilişkilerimizde de büyük önem taşımaktadır. Saçların seyrek olması veya kellik gibi sorunlar ile özgüven problemleri ortaya çıkmakta ve imaj kaybı meydana gelebilmektedir.

Her 3 erkekten birinin ve her 5 kadından bir tanesinin yaşadığı saç sorunu, psikolojik ve sosyal problemleri de meydana getirmektedir. Çağımız teknolojisi ile artık bu sorun çok kolay bir şekilde çözülmekte ve tekrar canlı gür saçlara sahip olunabilmektedir.  50 yaş ve üzeri erkeklerin yarısında görülen saç dökülmesi bu yöntem ile ortadan kaldırılabilmektedir.

Saç dökülmesi birçok sebep ile ortaya çıkabilmektedir. Bu Sebepler;

  • Stres
  • İleri yaş
  • Hastalık ve kaza
  • Hormonsal değişimler
  • Genetik nedenler dolayısıyla dökülmeler görülmektedir.

Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi Nişantaşı ve Taksim gibi kalabalık nüfusa sahip yerlerde aktif olarak uygulanmaktadır. Bu işlem özellikle ense bölgesi olmak üzere, kol ve bacak gibi bölgelerden alınarak toplanan saç köklerin, kelleşme görülen bölgeye nakledilmesine denmektedir. Dünyada birçok kişi tarafından kullanılan bu yöntem, basit ve iyileşme süreci hızlı olan bir operasyon çeşididir. Bu nakil işleminde daha az dökülme yaşadıklarından dolayı en fazla ense kılları kullanılmaktadır.

Nakil edilen bu saçlarında zamanla döküleceği unutulmamalıdır. Modern çağda ilk olarak 1950’li yıllarda uygulanan saç Ekimi işlemi zamanla daha da evrimleşerek cerrahi bir işlem gerektirmeyen FUE tekniğine kadar ilerlemiştir.

FUE Tekniği

Son yılların en çok tercih edilen ekim yöntemi olan FUE (Follicular Unit Extraction), herhangi bir cerrahi işlem gerektirmeden uygulanabilmektedir. Lokal anestezi ile yapılan bu tedavi yönteminde, hastanın iki kulak arkasındaki veya ense bölgesindeki saç kökleri tek tek alınarak kelleşme görülen bölgelere özel iğneler ile yerleştirilmektedir. En az hasarlı yöntem olan FUE, ağrı, yara veya herhangi bir risk taşımamaktadır. Normal saçınıza en yakın sonucu alacağınız bu yöntem, hastanın kelleşme bölgesine göre genellikle 1 seansta uygulanabilmektedir.

Kalıcı olan bu saç Ekimi yöntemi ile istediğiniz görünüme kavuşabilir, özgüven problemlerinizi aşabilirsiniz. İşlem sonrasında 3 gün süreyle saç yıkanmamalı ve su değdirilmemelidir. İlk yıkama işlemi uygulamayı yaptığınız merkez tarafından yapılmalıdır. Saç ektirmek istiyorsanız Saç Ekimi Nişantaşı merkezlerinden ve www.quartzclinique.com üzerinden yardım ile destek alabilirsiniz. En fazla 1 yıl içerisinde saçlarınız tamamen uzayarak son haine gelmektedir.

Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

-En az 6 ay deniz ve havuza girilmemelidir.

-İşlem sonrası 3 gün boyunca saça su değdirilmemeli ve saç yıkanmamalıdır.

-Duş alırken aşırı sıcak sudan kaçınılmalı ve sprey gibi işlemlerden uzak durulması gerekmektedir.

-Alkol ve sigara tüketimi bırakılmalı

-Tozlu ve kirli ortamlardan uzak durulmalıdır.

Dudak Estetiği

İlerleyen yaş, güneş ışınları ve sürekli olarak kullandığımız mimiklerden dolayı yüzümüzün yanı sıra dudaklarımızda deformasyon uğrayabilmektedir. Yüzümüzün önemli bir bölümünü oluşturan dudaklar, yüz ile uyumlu olmalıdır. Dudağın şekli yüz ile orantılı olmalı ve böylelikte estetik bir görünüş kazanılmalıdır.

Deformasyona uğrayan dudaklarda kırışıklı, incelme ve canlılığını yitirme sorunları görülebilmektedir. Birçok etken sonucu azalan kas ve yağ doku sonrasında karşımıza çıkan bu sorun günümüzün gelişen teknolojisiyle Dudak Estetiği Nişantaşı gibi büyük şehirlerin kalabalık bölgelerinde uygulanabilmektedir.

Dudak Kalınlaştırma Nedir?

Dudakların yapısal durumunu değiştirmek ve daha canlı görünmesi sağlamak amacıyla yapılan uygulamalar teknoloji geliştikçe daha doğal hale dönmektedir. Daha güzel ve çekici dudaklar ortaya çıkarabilmek için uygulanan dudak kalınlaştırma operasyonu Yağ Enjeksiyonu veya Hylaüronik asit dolgularıyla çözülebilmektedir. Dudaklarınıza hacim vermek amacıyla yapılan bu uygulamalar;

Yağ Enjeksiyonu

Lokal anestezi ile uygulanan bu işlem de vücuttaki fazla yağ bulunan bölgelerden yağ alınarak, bazı işlemler uygulanması sonrasında dudaklara enjekte edilmesine denmektedir. Birkaç gün içerisinde etkisinin görülebileceği uygulama daha net sonuçlar alabilmek için birkaç defa tekrarlanmalıdır.

Dudak Dolgusu

Anestezik krem ile uygulanan işlem herhangi bir cerrahi operasyon gerektirmemektedir. Anestezinin etkisi göstermesi sonrasında hyaluronik asit bazlı dolgu maddesi dudaklara enjekte edilir. 10 dakikada uygulanan bu işlem hızlı olmasının yanı sıra gayet kolay bir işlemdir. İşlemin etkisi 1 yıl sürmekte ve sonrasında tekrarlamak gerekmektedir. Uygulama sonrasında normal hayatınıza devam edebilir, herhangi bir ağrı veya sızı hissetmezsiniz. Dudak Estetiği Nişantaşı gibi bölgelerde uzman klinikler tarafından yapılmaktadır. Bu konu hakkında www.quartzclinique.com üzerinden yardım ve destek alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here