Sanal Ofis Kolaylığı İle İşe Gidip Gelmek Ortadan Kalkıyor

0

Teknolojinin gelişmesi, farklı girişim modellerinin uygulanabilir hale gelmesi klasik ofis anlayışını ortadan kaldırdı. Dünya genelinde milyonlarca girişimci mali açıdan kolaylık sağlayan sanal ofisleri tercih ederken bu sayı her geçen gün artıyor.

 Gençler öncelikli olmak üzere her yaştan girişimci kendi işini kurmak isterken finansal zorluklar neredeyse bütün sektörlerde hareket alanını daraltıyor. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük kentlerde ofis kiralarının ateş pahası olması nedeniyle girişimciler hayallerini ertelemek zorunda kaldı. 

 Ofislerin fatura, çalışan masrafları nedeniyle iş kurmak ya da işini büyütmek isteyenler farklı arayışlar içerisine girdi. Teknolojinin gelişmesi ve erişilebilirliğin artmasıyla birlikte sanal ofis iş hayatına giren yeni kavramlar arasında yerini aldı.

 Sanal ofis nedir?

 Sanal ofisler sürekli bulunmanız gereken bir iş yeriniz olmadan sizlere adres, iletişim ve sekreterlik ihtiyaçlarınızın yasalara uygun olarak sunulmasıdır. Bu hizmet evinden çalışan ya da esnek sektörlerde yer alan girişimcilere ekonomik bir çözüm sunmaktadır. Günlük harcamalardan tasarruf eden yatırımcılar işlerini büyütmek için kısa sürede gerekli ekonomik koşullara ulaşmayı hedefliyor.

 sanal ofis fiyatlarının klasik iş yerlerinden daha ekonomik olması sebebiyle bu hizmeti tercih edenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Notların, bilgilerin, evrakların ilgili kişiye ulaştırılır olması kurumsal olarak iş yapmak isteyenlerin hayatını kolaylaştırıyor. Posta adresine sahip olunması şirket kurulumu ve kargo hizmetlerinde rahatlık sağlıyor.

 Verilen hizmette kiracıya ait bir oda bulunmuyor. Sürekli ofis ihtiyacı bulunan kişiler bu nedenle hazır ve paylaşımlı ofis seçeneklerine yöneliyor.

 Sanal ofisler hangi iş kolları için uygun?

 Ofis tercihinde yatırım yapılan sektör de önem taşıyor. Meslek odalarına bağlı iş kollarında çalışanların bağlı oldukları kurum ve kuruluşların kısıtlamalarına dikkat etmesi gerekiyor. 

 Ofiste geçirilecek süre, müşterilerin ziyaret sıklığı sanal ofis kiralamadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alıyor. Bu nedenle evinden çalışmayı tercih edenler tarafından bu hizmet daha fazla tercih ediliyor. Klasik ofise ihtiyaç duymayan ancak yasal gereklilikler nedeniyle zorluk yaşayanlar sanal ofisleri çözüm olarak görüyor. 

 Fiziksel ofisin gerekli olmadığı sektörlerde bu hizmetten kısa sürede daha fazla kişinin faydalanması bekleniyor. Teknoloji ile ilgili sektörlerde bulunanların sanal ofisleri daha çok tercih ettiği ifade ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here