Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Sanık sandalyesinde Sarısülük Ailesi!

Tüm Haberler 17 Ekim, 14:32'de eklendi

Gezi eylemleri sırasında polis memuru Ahmet Şahbaz’ın silahından çıkan kurşunla hayatını kaybeden Ethem Sarısülük’ün ailesi 10 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

 

Ankara’daki Gezi eylemleri sırasında polisin silahından çıkan kurşunla hayatını kaybeden Ethem Sarısülük’ün annesi Sayfı Sarısülük, kardeşleri İkrar, Cem ve Mustafa Sarısülük hakkında  “hakaret” ve “yaralama” suçunda dava açıldı. Davanın ilk duruşması bugün görülüyor. İddianamede sanık polis Ahmet Şahbaz’dan müşteki olarak bahsediliyor.

Hürriyet’ten Mesut Hasan Benli’nin haberine göre Ethem Sarısülük’ün öldürülmesine ilişkin görülen davanın 23 Eylül 2013 tarihli duruşmasında olaylar çıkmıştı. Duruşma salonunda çıkan olaylar nedeniyle sanık polis memuru Ahmet Şahbaz, Ethem’in annesi ve kardeşleri tarafından darp edildiği iddiasıyla şikayetçi olmuştu.

 

Savcılık, şikayet üzerine başlattığı soruşturmayı tamamlayarak, Ethem’in annesi Sayfı Sarısülük Mustafa, Cem ve İkrar Sarısülük hakkında sanık Ahmet Şahbaz ve mahkeme heyetine yönelik eylemleri nedeniyle “kasten yaralama ve hakaret” suçunda dava açmıştı.

Sarısülük’ün aile üyelerinin hakaret ve yaralama iddiasıyla 10 yıla kadar hapisleri isteniyor. Sanık polis Ahmet Şahbaz Ethem Sarısülük’ü öldürmek suçlamasıyla yargılandığı davada 7 yıl hapis cezası almıştı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.