8.5 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 5, 2020

Grinin 50 Tonu’nun berbat bir film olduğunu kanıtlayan 5 yasaklı film

Yasaklı film demek izleyicide merak uyandıran ve bilet aldırmaya zorlayan bir dürtünün harekete geçmesini sağlıyor.Üstelik bu yasağın cinsel içerik barındırdığını bilmek, dünyada (özellikle...

Bunlara bakmalısınız

Aman doktor, Canım doktor: August Bier

Bilim kurgu filmlerin favori tiplemesi hafif(!) kaçık bilim insanları en sevdiğim klişe karakterlerdendir. Mary Shelley’le aynı kumaştan mı dokunduk bilemeyeceğim ama bilim insanları ve...

Mutlaka izlemeniz gereken En iyi 18 Uzay Filmi

Yine bir sinema listesiyle karşınızdayız. Yaşadığımız evrenin büyüklüğünü düşünüp hayretler içinde kalmayan insan neredeyse yok.Bu listede de yüzünü evrene dönen sinema yapıtlarından en...

Ataerkil bir toplumda 4 maddeyle kadınların giyimine göre takılan isimler

Ataerkil bir zihniyetin hakim olduğu dünyada tahakküm altındaki cins olan kadına da erkeklerin rol biçtiğini söylemek yanlış olmaz. Ne var ki hayatın her alanında...

Özdemir Asaf’ın enleri, ilkleri bilinmeyenleri!

Özdemir Asaf şiirleri, hayatı ve hikayeleriyle şiirimizin en nadide şairlerinden biridir. Cumhuriyet Dönemi Edebiyatının en önemli isimlerinden Özdemir Asaf'ın şiirleri dışında başına gelmiş bilinmeyen...

Dildeki cinsiyetçilikten kurtulmak için 14 maddelik imtihan

Türkçede hem günlük konuşma dilinde hem de tarihsel olarak günümüze değin bir anlam kazanan deyimler silsilesi kadın ve erkek cinsleri ve toplumsal cinsiyet rolleri...

10 şairden 10 sonbahar şiiri

Yaz bitti artık, ilkbahar öncesinde bitivermişti zaten. Sıradaki mevsim sonbahar ve aylardan eylül. Gerek sonbaharın gerekse eylül ayının hüznü bir başkadır. Yaprak sadece sararmakla...

Satürn Retrosu’nun burçlar üzerindeki etkisi

Satürn 1 Mayıs itibari ile geri hareketine başlıyor ve 19 Eylül’e kadar Oğlak burcunda geri hareket edecek. Peki her burç kendi içinde Satürn Retrosu’ndan iyi mi etkilenecek? İşte yanıtı…

Satürn 1 Mayıs itibari ile geri hareketine başlıyor ve 19 Eylül’e kadar Oğlak burcunda geri hareket edecek. Karmanın lordu olan Satürn geri hareket ederken geçmişe bakıp, geçmiş deneyimlerden ders çıkartmak gerekmektedir. Peki her burç kendi içinde Satürn Retrosu’ndan iyi mi etkilenecek? 

Koç ve Yükselen Koç

19 Eylül’e kadar 10. evinizde geri gitmeye başlamış olan Satürn; iş ve mesleki anlamda kaygı ve endişeleri de bununla beraber getiriyor. Acaba doğru bir karar mı verdim? Yoksa o işi seçsem daha mı iyi olurdu? Acaba işimi değiştirmeli miyim şeklinde soruları sorabilirler kendilerine. Üstlerle ilişkilerde kendinize nazaran bir yapılandırma içine girebilirsiniz. İş hayatınızda ekip emek vermesi ve sabır Eylül ayına kadar daha fazlaca vurgulanacaktır. Toplumda daha ciddi bir halde görünecek yada öyleki bir tavır takınmanız gerekecek. Mesleki anlamda sorumluluklar daha da artıyor. Daha fazlaca çalışmanız, işinize odaklanmanız beklenecek sizden.

Boğa ve Yükselen Boğa

19 Eylül’e kadar kadar ideallerinizi, hayata bakış açınızı ve inanç sisteminizi sorgulamaya, eleştirmeye başlayabilirsiniz. Satürn 9. evinizden geçerken ideallerinize ulaşmanız için hakkaten doğru kişilerle mi bağlantı kurup kurmadığınızı düşünmenize niçin olabilir. İlerde işinize yarayacak bilhassa mesleki anlamda kullanacağınız yeni tekniklerle ilgili eğitim, tahsil sürecine girebilirsiniz. Yalnız bu süreç hem ağır hem zahmetli olabilir sizin için. Bir avukattan yardım ve destek alabilirsiniz. Bunun yanı sıra, sonuçlanmasını istediğiniz, beklediğiniz bir mahkemeniz yada hukuksal mevzular birazcık daha zamana yayılabilir.

İkizler ve Yükselen İkizler

19 Eylül’e kadar 8. evinizde geri gitmeye başlamış olan Satürn, ödemeler mevzusunda sizi bir parça sıkıntıya sokabilir. Ödeme yapmanız ihtiyaç duyulan bölgeler ve ödemelerde gecikebilirsiniz. Eşinizin yada ortağınızdan finansal anlamda destek görmek birazcık zorlaşabilir. Başvurduğunuz kredileri arzu ettiğiniz miktarlarda alamayabilir yada bazı koşullar öne sürebilirler. Tazminat, vergi, burs, nafaka, prim ödemeleri şeklinde mevzularda gecikmeler yaşanabilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

7. evinizde geri gitmeye başlamış olacak olan Satürn; ortaklıklarınızı ve ilişkilerinizle ilgili mevzularda etkilerini gösterecektir. Beraber olduğunuz şahıs ile ilişkinizi gözden geçirme, sorgulama ihtiyacı hissedebilirsiniz. Eğer ilişkiniz sağlam temellere dayanıyor ise bu süreçte iyi mi daha iyi olabilir sorusuna cevap ararken, eğer bağlar zayıf ve sorunlu ise bu ilişkiyi acaba iyi mi kolayca bitirebilirim diye sorgulayabilirsiniz. İlişkinizin gereksinimlerini, size kattıklarını düşünebilirsiniz. Üstünde fazlaca durulmayan eski mevzular yine gündeme gelebilir. Biriyle beraber iken kendinizi yalnız hissedebilirsiniz. Bir öteki ihtimaller içinde tesiri ise partnerinizle ilgili sorumluluklarınız artabilir, onun iş yada sağlığını ilgilendiren mevzularla yakından ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. İkilemler, karar vermekte zorlanma, ortağınızın yada partnerinizin tekliflerine karşı uyum göstermek adına daha kolay kabul edici olabilirsiniz. Bu dönem partnerinizin yada ortağınızın gereksinimleri daha da artabilir. Yalnız olanlar ise yeni başlayacakları ilişki fazlaca ağırdan alınarak devam edebilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç 7. evinizde geri gitmeye başlayacak olan Satürn; ortaklıklarınızı ve ilişkilerinizle ilgili konularda etkilerini gösterecektir. Birlikte olduğunuz kişi ile ilişkinizi gözden geçirme, sorgulama ihtiyacı hissedebilirsiniz. 

Aslan ve Yükselen Aslan

19 Eylül’e kadar 6. evinizde geri gitmeye başlamış olacak olan Satürn; sağlığınız başta olmak suretiyle günlük işler ve emek harcama ortamınızı ilgilendiren mevzularda etkilerini göstermeye başlayacaktır. Bilhassa geçmiş şeklinde görünen sıhhat sorunları yine nüks edebilir, bünyeniz her zamankinden daha kırılgan olabilir. Bilhassa bel bölgesi ağrıları meydana gelebilir. Beraber çalıştığınız kişilerle ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Eğer bir iş veren iseniz ihtiyacınız olan şeyleri tekrardan belirleyebilirsiniz. Üstünde çalıştığınız projelerde gecikmeler, askıya alınmalar olabilir. Günlük yaşamınızı ilgilendiren ihtiyacınız olan şeyleri tekrardan gözden geçirme zamanı sizler için. Beraber çalıştığınız şahıs ve kurumlarla ilişkileriniz testten geçebilir.

Başak ve Yükselen Başak

19 Eylül’e kadar 5. evinizde geri gidecek olan Satürn; aşk ve çocuklarla ilişkilerimizi tekrardan yapılandırma ve hakkaten gereksinim duyduğunuz şeyleri belirleme zamanı. Bilhassa sizden yaşça büyük kişilere aşık olabilirsiniz. Çocuk sahibi olmayı düşünenler bu mevzuyu yine düşünebilirler yada bazı gecikmeler ile karşılaşabilirler. Ayakları yere sağlam basan, daha mantıklı ilişkiler kurma zamanı. Fakat süratli gelişmelerin olmasını beklememek gerek. Bu dönem risk almak için uygun bir dönem değil, eğer doğduğunuz anda Satürn’ünüz geri gitmiyor ise. Evlatları olanlar ise onların gereksinimlerine karşı daha duyarlı olmaları ihtiyaç duyulan bir dönemdeler. Fakat  yeri ulaştığında “hayır” demeyi de unutmamanız gerekiyor. Bu hususi hayatınızda da geçerli!

Terazi ve Yükselen Terazi

19 Eylül’e kadar aile içinde geçmişe ilişkin çözülmemiş konuların yine gündeme geleceğine işaret eden Satürn 4. evinizden geçmekte. Aile içi ilişkilerin vurgulanacağı bu dönem, ilişkileri yapılandırmak için lüzumlu sabrı ve zamanı Satürn size sunacaktır. Yalnız gecikmeler ve engellenmeler ile de karşılaşabilirsiniz. Ev almak, ev satmak şeklinde işlerde bilhassa bürokratik, evraksal gecikmeler yaşanabilir. Birazcık daha kendinize dönük olabilir, içinizdekini dışarıya tam olarak yansıtmakta zorlanabilirsiniz. Hususi hayatınıza çeki seviye vermek, hayatınızın gerçek gereksinimlerini saptamak için ideal zamanlar. Bir öteki ihtimaller içinde tesiri ise daha ilkin almayı planladığınız, kaçırdığınız evi tekrardan almak için fırsatınız olabilir. Yalnız dibe vurmamaya, depresyona girmemeye itina gösterin. O denli dibe dalabilir, kendinize dönebilirsiniz ki size ulaşmak fazlaca zor olabilir.
Terazi ve Yükselen Terazi 19 Eylül'e kadar aile içinde geçmişe ait çözülmemiş konuların tekrar gündeme geleceğine işaret eden Satürn 4. evinizden geçmekte. Aile içi ilişkilerin vurgulanacağı bu dönem, ilişkileri yapılandırmak için gerekli sabrı ve zamanı Satürn size sunacaktır.

Akrep ve Yükselen Akrep

19 Eylül’e kadar 3. evinizde geri gidecek olan Satürn; yakın çevre ve kardeşlerinizle tekrardan yapılandırmaya başladığınız ilişkileri kontrol etmeye başlamış olacak. Doğru adımlar atıp atmadığınızı öğrenebileceksiniz bu sayede. Bilhassa yaşça büyük kişilere kendinizi daha fazlaca ifade etmenizi gerektirecek durumlar ortaya çıkabilir. Eski yarım kalan işlerinizi tamamlamak, üstünden geçmek için mükemmel zamanlar. Oturduğunuz apartmanın yönetimsel işleri size kalabilir. Kardeşleriniz ile daha fazlaca bir araya gelebilirsiniz. Eski yazıları tasnif etmek, düzeltmek, elden geçirmek, eski hesapları yine gözden geçirmek için ideal zamandır. Daha ilkin ziyaret ettiğiniz, gittiğiniz bölgelere yine gidebilirsiniz. Dışa dönük kontakt sergilemektense daha içe dönük olabilir, daha ilkin yazdıklarınızı çevrenizdekiler ile paylaşırken, paylaşımlarınızda birazcık pinti olabilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yay

19 Eylül’e kadar 2. evinizde geri hareket eden Satürn; finans ve bütçe mevzuları, haiz olduğunuz kaynaklar, eşyalar, değerlerinizle ilgili mevzularda etkilerini gösterecektir. Bilhassa ortaklaşa kazançlarınızda hareketliliğin yerini durağanlığa bırakabilir, size yapılması olası ödemelerde gecikmeler yaşayabilirsiniz. Bu süreç hakkaten neye ihtiyacınız bulunduğunu belirlemek, kaynaklarınızı zekice yönetmek, lüks ile lüzumlu şeyleri ayırt etmenizi sağlayacak olan bir dönem olacak. Eğer paylaşıma fazlaca açık biri iseniz sizler için kim bilir daha azca paylaşmayı öğrenmeniz ihtiyaç duyulan bir süreç iken, paylaşmayı bilmeyenler için bunun iyi mi yapılacağını öğrenecekleri bir süreç.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

19 Eylül’e kadar Satürn; sizleri birazcık melankolik ve depresif bir ruh haline sokabilir. Bilhassa ilişkilerde itimat ve yitirme korkusu ortaya çıkabilir. Fizyolojik görünümünüzde değişimler yapmak için ideal bir zamanlar değil, eğer doğduğunuz anda Satürn’ünüz geri gitmiyor ise. Kişisel yeteneklerinizi ve hobilerinizi kazanca dönüştürmek için daha fazlaca zamana ihtiyacınız olacak ve normal olarak daha fazlaca emek harcamanız gerekebilir. Bu geri dönüş döneminde daha bireysel olmaya çalışabilir, kendinizle ilgili mevzularda daha eleştirel yaklaşabilirsiniz. Yarım kalan işleri tamamlamak için ideal zamanlar. Bu dönem hakkaten hayatınızda birisine ihtiyacınız var mı sorusuna cevap arayabilirsiniz. Yalnız fazlaca fazla düşünmek sizi kararsızlığa da itebilir. Geçmişe ilişkin unuttuğunuz, önemsemediğiniz mevzularla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak 19 Eylül'e kadar Satürn; sizleri biraz melankolik ve depresif bir ruh haline sokabilir. Özellikle ilişkilerde güven ve kaybetme korkusu ortaya çıkabilir. Fiziksel görünümünüzde değişiklikler yapmak için ideal bir zamanlar değil, eğer doğduğunuz anda Satürn'ünüz geri gitmiyor ise.

Kova ve Yükselen Kova

19 Eylül’e kadar 12. evinizde geri gitmeye başlamış olan Satürn; sizleri korkularınız ile yüzleştirmeye başlayabilir. Geçmişte kalan hakkaniyet ve devletle ilgili mevzular gündeme gelebilir. Oldukca geride bıraktığınız bir ilişki tekrardan karşınıza çıkabilir ve toplumsal paylaşım ağları ile sizi bulabilir. Bilinçaltınızda geriye ittiğiniz, unuttuğunuz mevzuları yine hatırlamanızı sağlayabilir. Burada hareket eden Satürn, toplumsal fobide yaratabilir. Acaba insanoğlu bana zarar mı verecek endişesi de yükleyebilir size. Bilinçaltınızı, ruh sağlığınızı ve en önemlisi uyku düzeninizi tekrardan düzenlemekte yarar var. Kim bilir zihninizi birazcık rahatlatma, arınma, kaygı ve korkularınızdan arınma zamanıdır ne dersiniz?

Balık ve Yükselen Balık

19 Eylül’e kadar 11. evinizden geçen Satürn; toplumsal ve arkadaşlık ilişkilerinizi tekrardan yapılandırırken, geri gitmeye başlaması ile ilişkilerinizi daha fazlaca sorgular bir hale gelebilirsiniz. Acaba şu kişiyi hayatıma almakla iyi mi ettim yada hayatımdan çıkarırken fazlaca mu peşin hükümlü davrandım şeklinde zihin durumu yaşayabilirsiniz. Kalabalık gruplar içinde kendinizi yalnız hissedebilir, arkadaşlarınızla ortak projelere girişirken daha davranışlarında ölçülü ve sorgulayıcı yaklaşabilirsiniz. Satürn geri giderken hayatınıza giren yeni kişilerle ilişkileri devam ettirmek birazcık daha vakit ve emek isteyebilir. Oldukça eski ve fazlaca uzun süreden beri görüşmediğiniz arkadaşlarınız sizlerle irtibata geçebilirler, onlarla eski zamanları yad etmek için bir fazlaca fırsat yakalayabilirsiniz. Mevcud toplumsal çevre ve arkadaşlarınızla aranıza mesafe koymak isteyebilirsiniz.

İLGİLİ HABERKarmanın lordu geri harekette!Karmanın lordu geri harekette!
CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunları kaçırmayın

Erkekler için 7 maddelik “eril düzene katılmama” rehberi

Erkekler karşılarında bir feminist olduğu zaman “Ben kadınları ezmiyorum ki.”, “Bütün erkekler aynı değil” gibi argümanlara sarılabiliyorlar. İlginçtir, kadınların eziliyor olduğu gerçeğini kendilerine kişisel...

Sema Moritz’in hikayesi ve taş plak sesi

Sema Moritz, Türkiye Müziğinde Taş plak sesli şarkıcı olarak kendine yer edinmiş, bir daha onun gibisi gelir mi acaba dedirten bir müzisyen. Nokta dergisine...

Kitaplardan Sinemaya Uyarlanan ‘Baş Yapıtlar’

Derleme/Günel Abdullayeva Tekcan Her zaman sevdiğimiz kitapları defalarca okumak hoşumuza gidiyor ama bu kitapların film versiyonları da bir o kadar heyecanlı olmuyor değil. Hele bu...

10 şairden 10 sonbahar şiiri

Yaz bitti artık, ilkbahar öncesinde bitivermişti zaten. Sıradaki mevsim sonbahar ve aylardan eylül. Gerek sonbaharın gerekse eylül ayının hüznü bir başkadır. Yaprak sadece sararmakla...

Son haberler

Almanya’da seks işçileri eylem yaptı: Genelevleri de açın

Almanya'da seks işçileri 'corona' tedbirleri nedeniyle mart ayından beri kapalı olan genelevlerin açılması için eylem yaptı. The post Almanya’da seks işçileri eylem yaptı: Genelevleri...

‘Beavis and Butt-Head’ geri dönüyor

Comedy Central, 90’lar popüler kültürünün animasyon serisi “Beavis and Butt-Head”i geri getiriyor. Dizinin iki yeni sezonunun yayımlanacağını duyuran yaratıcı Mike Judge, arkadan spin-off bölümlerinin ve...

Kısa çalışma ödeneği 1 ay uzatıldı…

Almanya Başbakanı Merkel, Federal Meclis’te milletvekillerinin sorularını yanıtlarken NATO’daki Türk-Fransız gerginliği, Türkiye-AB ilişkileri ve mülteci mutabakatıyla ilgili açıklamalar yaptı. Almanya Başbakanı Angela Merkel, Federal...

Yoksulluk sınırı artmaya devam ediyor

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu’nun Ar-Ge birimi KAMU-AR’ın, dört kişilik bir ailenin dengeli ve sağlıklı beslenebilmesi için tüketmesi gereken gıda miktarlarını esas alarak...