Ana SayfaHaberlerEkonomiSesli kitap uygulaması Storytel,...

Sesli kitap uygulaması Storytel, Arap bölgesindeki rakibi Kitab Sawti’yi satın aldı

[ad_1]

Dünyanın önde gelen sesli kitap ve e-kitap dinleme girişimlerinden biri olan Storytel, Ortadoğu ve Arapça konuşan dünyanın önde gelen sesli kitap dinleme hizmeti Kitab Sawti‘yi satın alıyor.

Storytel Arabia ve Kitab Sawti‘nin bu birleşmesi, tüketicilere dünyadaki en büyük ve en zengin Arapça sesli kitap kütüphanesine erişim sağlayacak benzersiz bir içerik sunacak.

2020 yılının ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre satışları yüzde 79 büyüyen Kitab Sawti, Arapça içerikler için bölgenin önde gelen yapımcı ve sesli kitap dineleme hizmetlerinden biridir. Arap bölgesinde stüdyo ağları işletiyor ve kaliteli bir içerik sunmak için 100’den fazla anlatıcı organize ediyor.

2016 yılında İsveçli girişimciler Sebastian Bond ve Anton Pollak tarafından kurulan şirket, Arapça konuşan dünyada kaliteli sesli kitaplar ve kültürel deneyimlerle ilgili ürettiği içeriklerle, arap bölgesinin hızla kabul gören popüler bir girişimi oldu ve böylece 2017 yılında çalışmalarına başlayan Storytel Arabia için güçlü bir rakip haline geldi.

Storytel’in kurucusu ve CEO’su Jonas Tellander “Storytel ve Kitab Sawti’nin birleşiminin Arap tüketicilere, yayıncılarına ve yazarlarına sunduğu müthiş fırsatlardan dolayı çok heyecanlıyım. Çevrimiçi medya tüketimi, yerel tüketicilerin dijital ürünlere ve ödeme çözümlerine gösterdiği güvenin yanı sıra Orta Doğu’da da büyümesini sürdürmektedir. Şu anda bölgede gördüğümüz sesli kitaplara yönelik müşteri ilgisindeki olumlu eğilim, büyük potansiyeli de açıkça göstermektedir. Bu potansiyel, Storytel ve Kitab Sawti’nin muhteşem yerel Arap takımlarının önde gelen birleşik beceri ve deneyimlerine de yansıyor.” dedi.

Storytel, Kuzey Avrupa’daki sesli kitap ve ekitap alanında 1 numaralı yayın hizmetidir ve 20 pazarda 1,2 milyondan fazla aboneye sahiptir. Storytel’in global ölçekte kütüphanesinde 500.000’den fazla sesli kitap ve e-kitap bulunuyor. Bu satın alma ile Storytel, yeni bir coğrafi iş bölgesi olan Storytel MENA’yı kurdu. Kitab Sawti’nin kurucu ortağı ve şu anki CEO’su Sebastian Bond, Storytel’in bugün Storytel Arabia ve Kitab Sawti operasyonlarından oluşan MENA’daki işini yönetecek ve denetleyecek.

[ad_2]

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Mardin’de Mutlaka Gezilmesi Gereken 10 Yer

Anadolu’da birçok kültüre ev sahipliği yapan Mardin, yedi bin yıllık...

Başkentte sanat eseri gecekondu müze olmayı bekliyor

Ankara'nın Altındağ ilçesinde bir gecekonduda oturan, yüzde 70 engelli olan ressam...

Ankara tarım müzesinden tarım tarihimize ışık tutan 20 antika

Tarih kokan Türkiye'nin ilk ve en kapsamlı tarım müzesi olan Ankara...

7 maddede mutfağınızdaki doğal antibiyotikler

Press Haber - Havaların soğumasıyla birlikte artan grip ve soğuk algınlığından...

Tartışı-Yorum

Lale Devri ne zaman bitecek?

Ghislaine de Busbecq Kanuni Sultan Süleyman’ın armağanı olan ilk lale soğanlarını Avrupa’ya tanıttığında belli ki tarihin ilk büyük spekülasyon balonuna neden olacağını tahmin edememişti. Tartışı-Yorum / Tolga Yumrukaya 1600’de LALE 2015’te...

“Bize Her Yer İnönü”

  Kadir Gürhan “Bize her yer Trabzon” cümlesi Trabzonsporlularca özellikle deplasman tribünlerde yapılan yaygın bir tezahürattır. Yıllarca Trabzonspor taraftarı bize bu tezahüratla her deplasmanın birer Avni Aker olduğunu gösterdi. 2014-15 sezonu (Süleyman...

Saatin Evrimsel Tarihi! /Günel Abdulllayeva Tekcan

İnsanoğlu tarih boyunca zamanı yakalamaya çalıştı. Zaman geçtikçe onu yakalamak için birbirinden farklı mekanizmalar icat edildi. Önce güneş, su, kum, od ile başlayan bu sevürven günümüzde kullandığımız saatlere kadar geldi....