Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Sezonun ilk Osmanlı çileği çıktı, fiyatı el yakıyor

Ekonomi 21 Nisan, 12:31'de eklendi


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bu yıl sezonun ilk çileği meyvesini verdi. Serada üretilen çilek pazarda 10-15 TL’ye alıcı buluyor. Çilek üreticisi İsmet Koç öteki sebze ve meyvelerde olduğu şeklinde üretim artmadığı sürece fiyatların daha da yükselebileceğini söylemiş oldu.

Padişah sofralarının olmazsa olmaz meyvelerinden olan Osmanlı Çileği ile ün meydana getiren Kdz. Ereğli’de ziraat çileği ilk meyvesini verdi. Seralarda üretilen çilek pazarlar ve manavlarda 10-15 TL’den satışa çıktı.

Ortalama 15 yıl ilkin demir çelik fabrikasından emekli olduktan sonrasında bahçesinde sebze ve meyve yetiştirmeye başlamış olan İsmet Koç ortalama 60 metre kare serada ekili olan çilekten haftada 500 kilogram kadar meyve aldığını ve kilosu 10’TL’den haftada 5 bin, ayda ise averaj 20-25 bin TL gelir elde ettiklerini söylemiş oldu. 2 çocuk babası İsmet Koç eşi ile beraber emek harcayarak her türlü sebze ve meyvenin yanı sıra tavuk yetiştirerek ciddi paralar kazandıklarını özetleyen Koç, sebze ve meyve fiyatlarının insanların üretime yönelmediği sürece daha da yükselebileceğini açıkladı. (İHA)

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.