Sidney’de bıçaklı saldırganı kalabalık etkisiz hale getirdi: Bir ölü, bir yaralı

0


Avustralya’da bir saldırgan sokak ortasında iki kadını bıçakladı. Kadınlardan biri hayatını kaybederken, diğeri yaralandı. Saldırgan çevrede bulunanlarca etkisiz hale getirildi.

Fotoğraf: Reuters

The Guardian’da yer alan habere göre, saldırganın akıl hastalığı geçmişi bulunduğu öğrenildi. Polis tarafından yapılan açıklamada saldırganın 21 yaşında bir kadını bıçaklayarak öldürdüğü, 41 yaşında bir kadını sırtından bıçaklayarak ağır yaraladığı belirtildi.

Olay, başkent Sidney’in merkezinde meydana geldi. 20’li yaşlarda olduğu belirtilen saldırgan, bir kadını bıçaklayarak yaraladı. Yaralı kadın, hemen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Bir süre sonra çevrede bir kadın cesedi bulundu. Polis iki olayın bağlantılı olduğunu, ölen kadının, aynı saldırgan tarafından bıçaklandığını tespit etti. Saldırganın, elindeki bıçakla başka insanlara da saldırı girişiminde bulunduğu ancak çevrede bulunan kalabalık tarafından etkisiz hale getirildiği belirtildi. Daha sonra saldırgan, olay yerine gelen polis tarafından gözaltına alındı. Hastaneye kaldırılan yaralı kadının durumunun stabil olduğu bildirildi.

Avustralya Başbakanı Scott Morisson, saldırıyla ilgili sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında, bu şiddetli saldırının endişe verici olduğunu dile getirirken, saldırganı etkisiz hale getiren vatandaşları cesur davranışlarından dolayı takdir etti.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here