Ana SayfaKültür SanatSinemaSinemada zorunlu ‘salgın sansürü’:...

Sinemada zorunlu ‘salgın sansürü’: Tayland’da aşk ve kavga sahnesi çekmek yasaklandı

[ad_1]

Tayland’da koronavirüs salgınının tekrar hız kazanmasını önlemek amacıyla film şirketlerinin aşk, seks, kavga ve yakın temas gerektirecek diğer sahneleri çekmesi geçici olarak yasaklandı.

Tayland’da koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler gevşetilirken prodüksiyon şirketlerinin film çekimlerine başlamasına bazı düzenlemelerle izin verildi.

Ülkenin yardımcı kültür bakanı tarafından hazırlanan yönergelere göre film yapımcılarının iyi havalandırılan ve 50’den fazla kişinin bulunmadığı alanlarda çalışması gerekecek. İnsanların yakınlaşmasını gerektirecek sahnelerin çekilmesi yasaklanırken, yapımcılara bu tür sahnelerin çekimleri için özel efektler kullanılabileceği belirtildi.

Öte yandan, kamera arkasındaki herkesin maske takması ve sette her zaman su ile sabun bulunması zorunlu kılındı.

Tayland’da geçen haftalarda koronavirüsün yayılma hızının düşmesiyle ülkedeki kısıtlamalar gevşetilmeye başlandı. Pazar günü ilk kez departman mağazaları açıldı. Mart ayından bu yana ülkede eczane ve süpermarketler dışında tüm mağazalar kapalıydı.

Tayland’da çarşamba günü bir yeni vaka tespit edildiği ve Covid-19 kaynaklı can kaybı yaşanmadığı açıklandı. Tayland’da resmi rakamlara göre toplam 3 bin 34 vaka tespit edildi, 56 kişi hayatını kaybetti ve 2 bin 888 hasta iyileşti.

 

Kaynak: T24 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ad_2]

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Sonraki bölümlerini dörtgözle bekleyeceğiniz yeni yabancı diziler

Türkiye'nin dizi karnesi pek parlak değil, neden mi? Çünkü bir sezona...

30 çalışmasıyla fotoğraf çekmek için evsiz gibi yaşayan Lee Jeffries

Amatör fotoğrafçı Lee Jeffries, ABD'deki evsizlerin hayatlarını gözler önüne sermek için ilginç...

Cristiano Ronaldo ünsüz olsaydı

Cristiano Ronaldo gibi bir yıldız olup da sokakta dolaşmak, sevenlerinin ilgisi...

18 maddede Jean-Léon Gérôme kimdir neyin fesidir

Fransız ressam Gérôme, heykeltraş, öğretmen ve Oryantalizm akımının en önemli sanatçılarındandır....

Tartışı-Yorum

Unutmayın, Affetmeyin, Delirin!

Sizlere bir ruh sağlığı uzmanı olarak, görüntüleri izlemeyin, izlettirmeyin demeyeceğim. Sizlere bu anın, bu dehşetin görüntülerini izlettirmek insanları travmatize eder, güvensiz hissettirir, katliamı yapanlara hizmet eder de demeyeceğim. İsrail’den,...

Saatin Evrimsel Tarihi! /Günel Abdulllayeva Tekcan

İnsanoğlu tarih boyunca zamanı yakalamaya çalıştı. Zaman geçtikçe onu yakalamak için birbirinden farklı mekanizmalar icat edildi. Önce güneş, su, kum, od ile başlayan bu sevürven günümüzde kullandığımız saatlere kadar geldi....

Nasıl Daha Fazla Satış Yaparsınız?

Meslektaşlarınızın çoğu kendilerinin satış işinde olduklarından habersizdir ve sadece bunu anlamanız bile sizi onlardan kilometrelerce öne geçirir.Nasıl Daha Fazla Satış Yaparsınız?Satış bir meslekten fazlasıdır; o bir yaşam tarzıdır. Zig...