Sinemanın kalbi Gaziantep’te atacak

0

Türk sinemasının Deli Kadir’ine Zeugma Film Festivali’nden ödül. 3-9 Kasım tarihlerinde Gaziantep’te düzenlenecek festivalde birçok ödüllü film gösterilecek.

Yerli ve yabancı birçok filmin gösterileceği Zeugma Film Festivali 3-9 Kasım tarihleri arasında Gaziantep’te düzenlenecek. Kırkayak Sanat Merkezi’nin düzenlediği festivalde Gaziantepli sinemaseverler pek çok önemli filmi izleyebilecek. 3 Kasım saat 10.30’da Şirehan Oteli’nde Kadir İnanır ve Ahmet Ümit’in katılımıyla başlayacak.

Aynı gün Büyükşehir Belediyesi Onat Kutlar Salonu’ndaki galada usta aktör Kadir İnanır’a Yaşamboyu Onur Ödülü takdim edilecek.
4 Kasım Salı günü ise ‘Bir Ses Böler Geceyi’ filminin gösterimi öncesinde yönetmen Ersan Arsever ile Ahmet Ümit ‘Edebiyat ve Sinema’ başlıklı söyleşi gerçekleştirilecek.

Bu yıl Filmekimi şölenini de Gaziantep Uluslararası Zeugma Film Festivali bünyesinde yaşayacak olan sinemaseverler, İKSV’nin seçkisinden oluşan Filmekimi’nin Gaziantep bölümünü de gerçekleşek festival programıyla izleyebilecekler.

FESTİVALDE NE VAR
Festival kapsamında Fransız Kültür Merkezi, Norveç Büyükelçiliği ve İKSV’nin desteklediği 16 yabancı, 15 yerli yapım uzun metrajlı filmin yanında 19 belgesel ve 30 kısa film gösterimi yapılacak. Festival programında Filmekimi seçkisinin yanı sıra, gerçekleşmiş festival ve yarışmalarda birçok ödül alan ‘Kış Uykusu’, ‘Annemin Şarkısı’, ‘Sivas’, ‘Jin’, ‘Zerre’, ‘Yozgat Blues’, ‘Yük’, ‘Devir’, ‘Küf’ gibi yapımlar öne çıkıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here