Sırp taraftar İstanbul’da öldürüldü!

0

Galatasaray Liv Hospital’ın Kızılyıldız ile oynadığı maç öncesinde çıkan olaylarda bıçaklanan Sırbistan uyruklu bir taraftarın öldürüldüğü açıklandı. Taraftarın kendi arkadaş grubu arasında çıkan kavga sırasında bıçaklandığı ileri sürüldü.

 

Edinilen bilgiye göre olay, Abdi İpekçi Spor Salonu Stat önü 1 Nolu Kapı girişinde saat 21.00 sıralarında meydana geldi. Çıkan olaylar sırasında bir grup Sırbistanlı taraftar kendi aralarında tartışmaya başladı. Karşılıklı kavgaya dönüşen tartışmada bir Sırp taraftarı elindeki bıçaklı çevreye saldırdı. Saldırı sırasında kalbinin altına ağır darbe alan bir Sırp taraftar olay yerinde ağır yaralandı. İhbar üzerine stada gelen ambulans, yaralıyı Bakırköy Dr. Sadi Konut Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada kalbi duran taraftar, yapılan kalp masajı sonrası tekrar hayata döndürüldü ve ameliyatı alındı. Göğsüne bıçak darbesi alan M. İ., 5 saat süren ameliyatın sonunda kurtarılamadı ve hayatını kaybetti.

Kızılyıldız kulübünden açıklama geldi:

Kızılyıldız taraftarı M. İ. (25) bıçaklı saldırı sonucu İstanbul’da öldürüldü. Türkiye’ye maçı izlemek için giden genç adam, Türk holiganların bıçaklı saldırısını sonucu hayatını kaybetti. Kızılyıldız olarak taraftarın ailesine, akrabasına ve arkadaşlarına başsağlığı dileriz.

Fanatik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here