Sneijder: Korku yaşamadım!

0

Milli takım kampı için gittiği Hollanda’da medya mensuplarına açıklamalarda bulunan Wesley Sneijder, yarın hazırlık maçında karşılaşacakları Meksika ve 16 Kasım’da EURO 2016 Elemeleri’nde oynayacakları Letonya mücadelesini kazanmak istediklerini kaydetti.

LAHEY – Yarın hazırlık maçında karşılaşacakları Meksika ve 16 Kasım’da EURO 2016 Elemeleri’nde Letonya ile oynayacakları mücadeleyi kazanmak istediklerini söyleyen yıldız futbolcu  Wesley Sneijder, teknik direktör Guus Hiddink’in Meksika maçında yeni oyunculara şans verebileceğinin hatırlatılması üzerine, “Meksika maçında ilk 11’de başlayıp başlayamayacağımı bilmiyorum. Eğer oynamazsam benim pozisyonumda daha iyi oynayacak biri var demektir, ama hiçbir zaman milli takımdaki yerimle ilgili bir korku yaşamadım” diye konuştu.

Hiddink’in, EURO 2016 Elemeleri kapsamında Pazar günü Amsterdam’da oynayacakları Letonya maçını kaybetmeleri halinde istifa edeceğine yönelik açıklamasını değerlendiren Sneijder, tecrübeli teknik adamın soruya dürüst bir cevap verdiğini belirtti.

Baskı altında çok maça çıktığını, milli takımda oynayan birisinin buna alışması gerektiğine dikkati çeken Sneijder, Meksika ile yapacakları hazırlık maçından galip ayrılarak bu başarıyı Letonya maçına taşımayı istediklerini ifade etti. Milli takım oyuncularının daha sert oynaması gerektiğini belirten Sneijder, takıma yöneltilen eleştirilerin haklı olduğunu söyledi. Bu arada Hollanda’da hafif sakatlıkları bulunan Robin van Persie ile Jordy Clasie’nin yarınki Meksika maçında forma giymeyeceği aktarıldı.

(AA)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here