Ana Sayfa Haberler Sultanbeyli En Yakın Hurdacı

Sultanbeyli En Yakın Hurdacı

0

Sultanbeyli hurda fiyatları birçok değişkenden dolayı etkilenmektedir. Bu değişkenler nedeni ile hurda fiyatları bazen yükseliş eğilimi gösterirken bazen de düşüş eğilimi göstermektedirler.

Hurda fiyatlarını etkileyen değişkenler şu şekildedir;

Arz Talep Dengesi

Arz ve talep ekonomik yasaları, hemen hemen her sektörde olduğu gibi hurda metal sektörünü de yönetmektedir. Talebin artması ile beraber fiyatlar artış göstermektedir. Fiyat artışı genellikle talep artışı ile aynı paralelde olmaktadır. Çeşitli nedenlerden dolayı demir, bakır gibi metallere talebin artması fiyatların yükselmesinde etkili olacaktır.

Talebin az olduğu durumlarda da fiyatlar geriye doğru seyredecektir. Yani düşecektir.

Metal arzı, hurda fiyatlarına doğrusal olarak etki etmektedir. Piyasada çok bulunan metaller talebi oldukça rahat bir şekilde karşılamakta ve bunun neticesinde fiyatı düşük olmaktadır. Piyasada nadir bulunan metallerde talep karşılanamadığı için fiyatlar son derece yüksektir.

Ham Metal Fiyatı

Sultanbeyli hurda fiyatı, işlenmemiş metal fiyatları ile de bağlantılı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Ham metalin fiyatı artış gösterdiği takdirde, hurda metal fiyatı da doğru orantılı olarak artış gösterecektir. Bu konuda Hurdacı Burada sitesi size en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

İthalat Maliyetleri

Ekonomisi ve sanayisi gelişmiş olan ülkelerde metal geri dönüşümü son derece önemli bir yer kaplamaktadır. Aynı zamanda bu ülkeler oldukça fazla metal ithal etmektedirler. İthalat maliyetlerinin yüksekliği sebebi ile iç piyasada talebin karşılanması için yerel kaynaklara başvurulmakta ve bu durum hurda metalin fiyatının artmasına sebep olmaktadır.

Yakıt maliyetleri

Sultanbeyli hurdacı tarafından toplanan metaller geri dönüşüm tesisine gönderilmektedir. Metallerin geri dönüşümünde yakıt kullanılmaktadır. Metalleri eritmek ya da ısıtmak için oldukça gerekli olan yakıt da olası fiyat artışları birim maliyeti artıracağı için hurda fiyatı da artmış olacaktır. Hurdacı Burada firması tüm hurda alımlarını kaliteli ve profesyonel bir şekilde sürdürmektedir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version