Ana SayfaHaberlerSultanbeyli En Yakın Hurdacı

Sultanbeyli En Yakın Hurdacı

Sultanbeyli hurda fiyatları birçok değişkenden dolayı etkilenmektedir. Bu değişkenler nedeni ile hurda fiyatları bazen yükseliş eğilimi gösterirken bazen de düşüş eğilimi göstermektedirler.

Hurda fiyatlarını etkileyen değişkenler şu şekildedir;

Arz Talep Dengesi

Arz ve talep ekonomik yasaları, hemen hemen her sektörde olduğu gibi hurda metal sektörünü de yönetmektedir. Talebin artması ile beraber fiyatlar artış göstermektedir. Fiyat artışı genellikle talep artışı ile aynı paralelde olmaktadır. Çeşitli nedenlerden dolayı demir, bakır gibi metallere talebin artması fiyatların yükselmesinde etkili olacaktır.

Talebin az olduğu durumlarda da fiyatlar geriye doğru seyredecektir. Yani düşecektir.

Metal arzı, hurda fiyatlarına doğrusal olarak etki etmektedir. Piyasada çok bulunan metaller talebi oldukça rahat bir şekilde karşılamakta ve bunun neticesinde fiyatı düşük olmaktadır. Piyasada nadir bulunan metallerde talep karşılanamadığı için fiyatlar son derece yüksektir.

Ham Metal Fiyatı

Sultanbeyli hurda fiyatı, işlenmemiş metal fiyatları ile de bağlantılı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Ham metalin fiyatı artış gösterdiği takdirde, hurda metal fiyatı da doğru orantılı olarak artış gösterecektir. Bu konuda Hurdacı Burada sitesi size en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

İthalat Maliyetleri

Ekonomisi ve sanayisi gelişmiş olan ülkelerde metal geri dönüşümü son derece önemli bir yer kaplamaktadır. Aynı zamanda bu ülkeler oldukça fazla metal ithal etmektedirler. İthalat maliyetlerinin yüksekliği sebebi ile iç piyasada talebin karşılanması için yerel kaynaklara başvurulmakta ve bu durum hurda metalin fiyatının artmasına sebep olmaktadır.

Yakıt maliyetleri

Sultanbeyli hurdacı tarafından toplanan metaller geri dönüşüm tesisine gönderilmektedir. Metallerin geri dönüşümünde yakıt kullanılmaktadır. Metalleri eritmek ya da ısıtmak için oldukça gerekli olan yakıt da olası fiyat artışları birim maliyeti artıracağı için hurda fiyatı da artmış olacaktır. Hurdacı Burada firması tüm hurda alımlarını kaliteli ve profesyonel bir şekilde sürdürmektedir.

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Popüler haberler

Sosyal medyanın seçim analizi ve trend 7 Haziran paylaşımları

Her kesin merakla beklediği 7 Haziran seçimlerini de geride bırakırken AKP,...

En iyi 18 felsefi film!

Sinematopya'nın derlediği en iyi 18 felsefi filmi sizlere sunmak istedik.   1. Rope...

Cristiano Ronaldo ünsüz olsaydı

Cristiano Ronaldo gibi bir yıldız olup da sokakta dolaşmak, sevenlerinin ilgisi...

En iyi 12 film müziği!

Sinema sadece görüntünün rol aldığı bir bir sanat değildir. Görüntüyü tamamlayan,...

Tartışı-Yorum

7 Haziran yapbozundaki Kılıçdaroğlu

Ben Türkiye'de ana muhalefet partisinin genel başkanı olsaydım, şu an söylenenleri söylerdim. Kılıçdaroğlu'nu Kılıçdaroğlu yapan bir fark göremiyorum ne kadar arasamda bulamıyorum.  7 Haziran seçimlerine yaklaşırken her geçen gün durum...

Doğu’nun Boşaltılan Ruhu ve IŞİD

Faruk İşbilen - Tartışı-Yorum İnsanı bir kukla gibi düşünürsek onu hayat kazandıran ipler vardır. Bu ipler sağlık, madde ve ruhtur. İnsanı bu üçü ayakta tutar. İlk çağlarda insanları yok etmek...

Slavoj Zizek: Türkiye’nin bir devlet olması devletin işlediği suçları aklamaz

Dünyaca ünlü filozof Slavoj Zizek, Cumhurbaşkanı sözcüsü İbrahim Kalın'ın “PKK'nın Marksist-Leninist bir terör örgütü olması, işlediği suçları aklamaz” sözlerine yanıt verdi. Zizek yanıtında "Evet, Türkiye’nin bir devlet olduğu gerçeği de Türk...