Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Sultangazi’de HDP binası bin kişilik bir grup tarafından kuşatıldı!

Tüm Haberler 7 Ekim, 20:50'de eklendi

Kobane’deki halka yönelik İŞID saldırısı protesto etmek isteyen HDP Sultangazi Sultangazi İlçe Örgütü üyesi 50 vatandaş basın açıklaması yapmak istediği sırada polis tarafından gaz bombalarıyla dağıtıldı. Bu esnada HDP’li gruba ellerinde Türk bayrağı taşıyan başka bir grup saldırdı. HDP’li grup ilçe binasına sığındı. Binanın etrafı halen bin kişilik bir grup tarafından sarılı.

 

 

HDP’liler bugün Sultangazi’de bir basın açıklaması yapmak istediği sırada polis tarafından dağıtıldı. Biber gazlarıyla müdahale edilen partililere, iddiaya göre, ellerinde Türk bayrakları bulunan kalabalık bir topluluk saldırmak istedi. Bunun üzerine HDP’liler ilçe binasına sığındı.

Halen binada mahsur halde bulunan Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi İlçe Saymanı Ahmet Yıldız’ın verdiği bilgiye göre, üç saattir gergin bekleyiş sürüyor. Bina etrafında toplanan ve sayıları zaman zaman bini geçen saldırgan grup, HDP’nin bulunduğu apartmanın kapısını zorlayarak, içeriye girmek istedi. Buna karşın polis, saldırganlara sert müdahalede bulunmadı. Sokak başlarından ayrılmayan saldırganlar Türk bayrakları açıp tekbirler getiriyor. HDP’de ise aralarında kadınların da olduğu 50 kişilik grup dışarı çıkamıyor. Yıldız, “Başlangıçta bin kişilik bir grup vardı. Polisin rahat davranmasından dolayı dış kapıyı zorladılar ve kırmaya çalıştılar. Polis gruba gaz bile atmadı. Bir ölçüde dağıttıysa da hala sokak başlarında bekliyorlar. Biz partiden çıkamıyoruz, beklemedeyiz” diyor.

(Radikal)

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Viyana’da Festivaller

Viyana’da Festivaller

0
0
30 Ocak, 10:25
Eskişehir İş İlanları

Eskişehir İş İlanları

0
0
20 Aralık, 14:50
Ankara Coffee Festivali

Ankara Coffee Festivali

0
0
4 Ekim, 23:17
En iyi 18 felsefi film!

En iyi 18 felsefi film!

0
0
20 Aralık, 14:37
Kadın Giyim Markaları

Kadın Giyim Markaları

0
0
22 Mayıs, 12:09
Bayan Kot Ceket

Bayan Kot Ceket

0
0
22 Mayıs, 12:05