Ana SayfaHaberlerDünyadanSuriye Dışişleri Bakanı: Kobani'de...

Suriye Dışişleri Bakanı: Kobani’de Barzani ve Erdogan kaybetti!

Suriye Dışişleri Bakanı Velid Mualim, Kobani’de Erdoğan ve Barzani’nin yenildiğini söyledi. Mualim, “Kobani’de verilen mücadele , Barzani ve müttefiki olan Erdoğan’ın yenilgisidir” dedi.

 

Lübnan’da yaymlanan Ahbar gazetesinin sorularını yanıtlayan Velid Mualim, Kobani ve IŞİD’e karşı kurulan uluslararası koalisyona ilişkin değerlendirmeler yaptı.

Mualim, “Türkiye’nin yaptığı her düşmanlığa askeri olarak yanıt vereceklerini ve bu düşmanlığı önlemek için ileri silahlar istediklerini” söyledi.

Şam yönetimiyle yakınlığıyla bilinen gazeteye Mualim, ”Kürtler’in Kobani’yi müdafaa etmesi onların Abdullah Öcalan liderliğinde birleşmesine sebep oldu. Kobani’de verilen mücadele , Barzani ve müttefiki olan Erdoğan’ın yenilgisidir” ifadelerini kullandı.

Rojava’da kurulan kantonlara ilişkin konuşan Velid Mualim, Suriye’nin Kürtler’in ayrılmasına izin vermeyeceğini ifade ederek, “Kürtler’in bulunduğu bölgelerde kurulan yerel idareler, savaş döneminde işleri yürütmek amaçlı kuruldu. Kürtler’in yanı sıra Araplar da bu idarelere katıldı” şeklinde konuştu.

Demokratik Birlik Partisi (PYD) Eşbaşkanı Salih Müslim’in ayrılıkçı bir lider olmadığını söyleyen Mualim, Kobani’de savaşan Kürt güçlerine yapılan yardımların devam edeceğini dile getirdi.

(Rudaw)

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

2014’ün internette en çok izlenen 10 dizisi

İnternet bu kadar yaygınlaşırken film ve dizilerin internette izlenmesi de yaygınlaştı....

Ünlülerin daha önce görmediğiniz 32 fotoğrafı

  Bu içerikte, daha önce görmediğinizi düşündüğümüz, tarihin tozlu sayfalarından çıkarılmış 33...

Tarihten günümüze, 100 Afişle İşçinin Emekçinin Bayramı 1 Mayıs

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı ruhu, ilk kez 1856'da Avustralya'nın...

Makyöz Laura Jenkinson’dan akıllara ziyan 30 yüz boyama çalışma

Dünyada sanat yolculuğuna çıktığımızdan beri anlıyoruz ki bu gezinin ucu bucağı...

Tartışı-Yorum

Alice’ten zuhur eden Distopya mukaddimesine!

Kadir Yıldırım Sevgili gündüz; Dünya hayal ettiğim kadar harika değil. Senin gölgenin altında günah işliyorlar. Baş ucunda, beyaz pamuktan bir sehpa gibi uzanan bulutların altı karanlık.  Sevgili gündüz;Dünya hayal ettiğim kadar harika değil.Senin gölgenin...

En çok mor

Sıcak beterdi. Bıyıkları terlememiş bir delikanlılık çağında boncuk boncuk ter atıyordu. Çimento torbaları eşek ölüleri kadar ağırdı. Tuğlalar, yamalı şalvarında kahverengi tozlar bırakıyordu. Yamasını çepeçevre saran alelacele dikişleri hep...

Rıza Yalçın Koçak yazdı: Olağanüstü zulüm

Rıza Yalçın Koçak Etrafımızdaki insanlar büyük bir şaşkınlıkla cevabı bir yanı ile çok basit bir yanıyla ise iler tutar yanı olmayan sorular soruyorlar. İşyerlerinden atılan arkadaşlarının masumiyetlerine iliklerine kadar inanıp...