Suriye’de Muhalif Komutanlar Öldürüldü!

0
Suriye’nin İdlib kentinde düzenlenen, bombalı saldırıda muhalif Ahraru’ş Şam Tugayı Komutanı Hasan Abbud ve bazı saha komutanlarının da arasında bulunduğu 45 kişi hayatını kaybetti.

 

Suriye ‘nin İdlib kentinde bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda, Esed rejimine karşı savaşan Ahraru’ş Şam Tugayı Komutanı Hasan Abbud’un da arasında bulunduğu 45 kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi.

İslami Cephe Basın Sorumlusu Salih Anadani,yaptığı açıklamada, Tugay lideri Abbud ile saha komutanlarından Ebu Talha, Ebu Yazan eş-Şami, Ebu Eymen, Ebu’lhayr Tuum, Ebu Enes Binneş ile İslami Cephe’de şeri yetkili Ebu Abdulmelik’in, İdlib’in Ram Hamdan köyündeki bir karargahta toplantı halindeyken, bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda hayatını kaybettiklerini söyledi.

Saldırıda, komutanların da aralarında bulunduğu 45 kişinin öldüğünü, onlarca kişinin de yaralandığını ifade eden Anadani, saldırıyı kimin gerçekleştidiğine ilişkin ise bilgi vermedi.
Terör örgütü IŞİD, daha önce Halep’te, Ahraru’ş Şam’ın kurucusu ve El-Kaide’nin önemli simalarından Ebu Halid es-Suri’yi öldürmüştü.

Saldırının, Suriye savaş uçaklarınca da gerçekleştirilmiş olabileceği belirtiliyor.

Radikal

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here