12.9 C
İstanbul
Çarşamba, Ocak 27, 2021

Süt ve acı biber’den reçel!
     Çanakkale’nin Ezine ilçesinde, bir işletmeci, müşterilerine değişik lezzetler sunabilmek için süt ile acı biberi kullanarak iki ayrı reçel üretti. İşletmeci Fatih Gün, süt reçelinin, Ezine’nin meşhur peynirine kaynaklık eden sütün en tatlı ve kıymetli hali olduğunu belirtti     

Bir kavanozun içine iki litre koyun sütü sığdırdıklarını ve bu lezzeti sıhhat değeriyle insanlara sunduklarını ifade eden Gün, “Bundan alacağınız bir tatlı kaşığı, neredeyse günlük kalsiyum ihtiyacınızı karşılayacak düzeydedir. Hem lezzetli hem de yararlı bir ürün. Tadına bakanlar, bu ürünü almadan gitmiyor. Zira alışık olunan bir lezzet. Tadı birden fazla şeye benzeyen  fakat içindeki sütün yoğunluğundan binaen da yepyeni, başka bir lezzet” diye açıkladı .

Gün, hemen hemen her gün bu ürünü taze olarak ürettikleri bilgisini verdi. Süt reçelinin konserve olacak şekilde beş ay sıcaktan, soğuktan etkilenmeden rafta durabileceğini ifade eden Gün, “Günlük olarak yapıyoruz. Kapasitemizde şu an sıkıntı yok. Giderek de artıyor. Çan eğrisinin artışını yakaladık. İnşallah bölgesel olarak birden fazla yerde dağıtımını tamamlayacağız” ifadesini kullandı.

“Aynı hayat gibi; önce tatlı, akabinde acı”

Acı biber reçeli hakkında da veri (bilgi) veren Gün, tatlı ile acının, bir araya gelmesi düşünülemeyen zıt kavramlar olduğunu vurguladı.

Bunu bir kavanozda müşterilerine sunduklarını dile getiren Gün, şu şekilde açıkladı :

“İlk önce ürün, tanıtım amaçlı tattırıldı. Geri dönüşleri aldık. Ardından ürüne talep olacağını keşfettik. İlk test ürünlerimizi de o şekilde tüketmiştik esasen . Sonrasında da talep edildi. Biz de neticede resmi prosedürümüzü yerine getirdik, üretim iznimizi aldık, markamızı tescilledik ve bu ürünün ne olduğuna dair belgelerimizi hazırladık. Ardından ürün rafa çıktı. İnsanlar ilk önce korkuyla yaklaşıyor, ‘Acı biberden reçel mi olur?’, ‘Acı yakacak  fakat tatlı nasıl olacak?’ diye  fakat bunun da tadına bakıp almayan insan sayısı çok fazla az. Bu reçelin içinde üç çeşit biber var. Özel bir şekilde harmanlanıyor. Önce tatlı geliyor, peşinden da yakıyor  fakat o çok fazla uygunsuz bir yakıcılık değil, hoş bir acı. Aynı hayat gibi; önce tatlı, akabinde acı.”


Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlantıda Kal

10,296BeğenenlerBeğen
1,083TakipçilerTakip Et
276AboneAbone Ol
- Advertisement -

Popüler Listeler