Taraftar Dayanışması Dernek Girişimi kuruluşunu ilan etti!

0

Taraftar Dayanışması Dernek Girişimi için ilk adım dün akşam İstanbul’da yapılan bir toplantı ile atıldı. İçerisinde çok sayıda taraftar grubunun ve Devrimci Spor Emekçileri Sendikası’nın bulunduğu girişim bir basın açıklaması yayınladı.

 

Beleştepe, Cefakar Kanaryalar (CK), Çarşı, Fenerbahçeliler Derneği, Kızıl Aslanlar, Münferitler, Sol Açık, Spor Emek-Sen, Tekyumruk, Ultras19, Vamos Bien, Yakacık Kartalları’nın içerisinde bulunduğu Taraftar Dayanışması Dernek Girişimi İstanbul’da yapılan bir toplantı ile kuruluşunu ilan etti.

Girişim tarafından yayımlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ülkemizde taraftarlara yönelik baskıların artık katlanılamaz boyutlara ulaştığı bu süreçte, İstanbul takımları taraftar grup ve dernekleri olarak, 17 Eylül 2014 tarihinde bir araya gelerek, sporun ve taraftarların sorunlarını tartışarak, bunların çözümünde rol almak üzere bir derneğin kurulmasının acil bir ihtiyaç olduğuna karar verdik.

Taraftarların güncel sorunlarının çözümü için kurulacak bu derneğin tüzük, program ve ilkelerinin oluşturulması amacıyla ‘Taraftar Dayanışması Dernek Girişimi’ adıyla toplantıda hazır bulunamayan tüm taraftar grup ve derneklerinin katılımına açık olmak üzere aşağıda imzası bulunan taraftar grup ve derneklerinin temsilcilerinden oluşan bir Çalışma Grubu kurulmuştur.

‘Taraftar Dayanışması’ olarak bu kapsamda ilk faaliyetimiz 25 Eylül 2014 günü Ankara Adliyesi’nde yapılacak olan duruşmaya katılmak olacaktır. Taraftar Hakları Dayanışma Derneği tarafından ‘Passolig’ elektronik bilet uygulamasına karşı açılan bu davaya tüm taraftarları destek ve müdahil olmaya çağırırız.”

Kaynak: İlerihaber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here