Ana SayfaHaberlerEkonomiTechsign DOC: Dijital ortamda...

Techsign DOC: Dijital ortamda güvenli doküman imzalama hizmeti sunan bulut platformu

Biyometrik ve yapay zeka üzerine özelleşen yazılım ekibi Techsign, dijital ortamda güvenli doküman imzalama hizmeti sunan bulut platformu Techsign DOC hizmetini duyurdu.

“Evde Kal, Evde İmzala” sloganıyla yayınlanan platformda kullanıcılar sözleşme ve imza akışlarını yönetebilecek; kurum içi ve dışındaki partilerden imza talep edebilecek; biyometrik imza, imzalamak için dokun (click to sign), imzalamak için çiz (draw to sign), e-imza ve TCKK ile imza gibi birçok güvenli dijital imzalama metodunu kullanabilecekler.

Peki sözleşme imzalama sırasında güven nasıl sağlanıyor?

Techsign ekibi IT direktörü Emre Yılmaz kullandıkları teknolojiyi şu şekilde açıklıyor: “Biyometrik imza inandığımız bir teknoloji. Dokunmatik ekranı olan tüm partilerden imza alabiliyoruz. Parmağınızla veya dijital kaleminizle ekranda verdiğiniz onaya dair saniyede ortalama 120 parametre yakalıyoruz. İmzalayana dair tüm veri PDF içerisine gömülüyor. Bir sahtecilik ihbarı olması durumunda imzalayan kişiden aldığımız örnek imzaları söz konusu PDF içerisindeki verilerle kıyaslıyoruz.” dedi.

hakkında Techsign DOC Dijital ortamda guvenli dokuman imzalama hizmeti sunan bulut bulut

Yayınlanmasının ardından kısa süre içerisinde RE/MAX satış ofisleri tarafından kullanılmaya başlayan platform uzaktan iş yapan, süreçlerini kağıtsızlaştırmak isteyen ve dijitalleşme isteği olan herkes için önemli bir sorunu çözüyor.

Firma bu ürünü ile aralarında banka, telekom ve kamu gibi birçok firmanın olduğu müşteri tabanını genişleterek KOBİ, ekip ve bireysel kullanıcılara da erişebileceği bir SaaS yapısına da kavuşmuş oldu. Girişim dünyasının gözde iş modellerinden “as-a-Service” yapısına geçmelerini Techsign Growth Hacker rolündeki Deniz Özgür şöyle açıklıyor: “İmza denince akla Techsign gelsin istiyoruz. Bu sebeple ki dijital ortamda tüm imzalama çeşitlerini sunacak ve herkes için erişilebilir olacağız.”

Platform Covid-19 salgınının olumsuz etkilerini önlemek amacıyla Mayıs sonuna kadar ücretsiz sunuluyor. Bu sürede sınırsız döküman imzalayabilir ve platformun tüm özelliklerini kullanabilirsiniz.

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

En iyi kişisel gelişim filmleri

Kişisel gelişim filmleri son yıllarda artmaya başladı, bunun sebebi ise kuşkusuz...

13 fotoğrafla büyüleyici tarihi yerlere farklı açıdan bakmak

Gördüğümüzde büyülendiğimiz birçok tarihi yer vardır. Bununla birlikte bu tarihi yerlerin...

Şubat Avrupa’da ‘Karnavallar’ zamanıdır!

Şubat Avrupa’da karnavalların zamanıdır. Venedik, Nice, Köln, Düsseldorf ve Santa Cruz...

Aztek’lerden Sümerler’e 14 eski uygarlığın dilline ait sesler

Dünya üzerinde milyonlarca yıl birçok medeniyet kurulup yıkılmıştır.Bir çoğumuz bu medeniyetlerin...

Tartışı-Yorum

İsmail Beşikçi: Ahmet Ümit’in yeni kitabı Elveda Güzel Vatanım’da İttihatçılar…

15 Haziran 1926’da, Mustafa Kemal’e karşı gerçekleşen İzmir suikast teşebbüsü, eski İttihatçılara yönelik bir politikanın yaşama geçmesini gündeme getirir. Eski ittihatçılar, izlenmekte, tutuklanmakta, kaçırılmakta, yok edilmektedir. İstanbul’da bu politika...

Yeni bir yaşam alanı: Yeşil Bina

Deniz Aysel Aldemir Yeşil bina deyince aklınıza yeşil renkli, etrafı bitkilerle kaplı yalnızca görsel nedenlerden ötürü bu ismi almış yapılar gelebilir. Aslında çağrıştırdığının çok daha ötesinde özelliklere sahip olan bu...

Zülfü Livaneli: Türkiye’de faşizmin klasik sacayağı kuruldu

Zülfü Livaneli, Diken'de yer alan "Türk Faşizminin niteliksel dönüşümü" başlıklı yazısında yaşanan son gelişmeleri ve devam eden savaşı yazdı. Tarihten beri Türkiye'de faşizmin klasik faşizmden farklı olduğunu belirten Livaneli,...